F1.sk F1.sk

Arrivabene chce replikovať víťazný návyk Mercedesu
zdroj: Ferrari Media Center

Arrivabene chce replikovať víťazný návyk Mercedesu

Maurizio Arrivabene identifikoval jednu z oblastí, v ktorej by sa Ferrari potrebovalo vyrovnať Mercedesu. Všimol si, že jeho hlavný majstrovský súper vníma víťazstvá miestami ako návyk a nie len ako jednorazovú záležitosť. Takto sú potom nastavené aj mysle všetkých ľudí v tíme a víťazenie sa dostavuje akosi ľahšie.

Scuderia sa strieborným v úvode nedávno skončenej sezóny vyrovnala, ale potom jej akosi došiel dych a z pohľadu celkového počtu víťazstiev to skončilo 5:12. Bol to najvyrovnanejší ročník doterajšieho priebehu modernej turboéry, ale Mercedes naďalej disponoval určitou výhodou.

Po otázke týkajúcej sa toho, či identifikoval silné stránky Mercedesu, ktoré by chcel "zaviesť" aj do Ferrari, prišlo hneď niekoľko zaujímavých slov. "Tím, ktorý vyhral štyri konštruktérske a štyri jazdecké tituly, zvyknete rešpektovať," odvetil Arrivabene pre ESPN. "Je normálne, že sú silní..."

"Jednou zo silných stránok Mercedesu - okrem značky, ktorú reprezentujú - je podľa mňa spôsob organizovania tímu a aj ich víťazný návyk. Niekedy získate pole position, ale je to veľká udalosť. Pole position pritom musí byť návyk a nie udalosť. Týmto myslím ten ich víťazný návyk."

"Víťazstvo alebo pole position nemôžu byť vnímané ako jednorazová udalosť. Musí to byť prirodzený výsledok práce, ktorú odvádzate," zdôraznil Arrivabene.

Ferrari vybojovalo v priebehu ročníka päť víťazstiev, čo bolo najviac od roku 2010. V rovnakom počte prípadov sa tešilo aj z pole position, ale nestačilo to.

"Pochopiteľne, že počet pole positions a podobne, to všetko je dôležité, ale najdôležitejší je titul," upozornil Maurizio Arrivabene. "Dobré číslo, ktoré sme dosiahli, demonštruje dobrú prácu odvádzanú tímom. Majstrovstvá sme však nevyhrali, čo znamená, že toto všetko nestačí. V budúcom roku musíme ešte viac zabrať a zvládnuť to ešte lepšie."

Posledný titul získal pre Ferrari ešte v roku 2007 Kimi Räikkönen, medzi konštruktérmi sa červení tešili ešte aj o rok neskôr.

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk