F1.sk F1.sk

Honda vraj po rozchode s McLarenom cíti úľavu
zdroj: TASR/AP

Honda vraj po rozchode s McLarenom cíti úľavu

Spoločné cesty McLarenu a Hondy sa po troch rokoch rozchádzajú a vyzerá to tak, že spokojnosť vládne na oboch stranách. Nie však výsledková, ale "rozchodová". Odchádzajúci šéf Hondy Jusuke Hasegawa dokonca hovorí o úľave.

"Áno, úľava. A je fajn môcť sa koncentrovať na ďalšiu sezónu," povedal Hasegawa ešte pred okamihom, ako bol potvrdený jeho odchod zo súčasnej pozície. "Možno nám nebudete veriť, ale ja si nemyslím, že ako McLaren-Honda sme mali ľudský problém. Podľa mňa sme s McLarenom mali veľmi dobré vzťahy."

"Celkovo teda nemám pocit, že tu ide o nejaký nový začiatok. U nás je to o tom istom: musíme sa koncentrovať na to, aby sme postavili lepší motor. Z tohto pohľadu sa nič nezmenilo - zvnútra i zvonku sme pod obrovským tlakom..."

"Je to nová výzva. Mať viac informácií a vytvoriť nové vzťahy s inou skupinou ľudí je veľmi vzrušujúce. Ale ako som vždy hovoril, nemáme v pláne úpravu motorového konceptu. Už sme aj začali s vývojom budúcoročného motora a pre našu vývojovú skupinu sa toto všetko vlastne nestará o veľký rozdiel," upozornil Japonec, ktorého slová cituje Motorsport.com.

Podľa Hasegawu je napokon "škoda, že McLaren sa pred budúcim rokom rozhodol pre iný motor. Ale aj to je súčasť ich stratégie a musíme to rešpektovať. Napokon sa musíme dostať do pozície silného výrobcu tak, aby si nás oni, ale aj ostatné tímy, v budúcnosti chceli vybrať za svojho dodávateľa."

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk