F1.sk F1.sk

Horner upozornil, že Red Bull na Ricciarda nebude čakať donekonečna
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner upozornil, že Red Bull na Ricciarda nebude čakať donekonečna

Red Bull Racing nedávno podpísal novú zmluvu s Maxom Verstappenom, ktorý tak v tíme ostane aj ďalšie tri roky. Teraz je rad na jeho kolegovi Danielovi Ricciardovi, ktorý sa však rozhodol vyčkávať.

Jeho postoj je pochopiteľný, pretože čo ak monopost RB14 nebude víťazný, resp. bude mať k víťazstvám ďaleko? Potom by mohol radšej uvažovať o prestupe do Mercedesu, kde Valtteri Bottas nemá dlhodobo zabezpečenú budúcnosť.

"Daniel podľa mňa pozná naše silné stránky a azda budeme v dobrej pozícii," povedal šéf tímu Christian Horner pre RACER. "Zjavne je v takej fáze kariéry, že chce preveriť všetky jeho možnosti a dá sa to pochopiť."

"Problém je len v tom, že nebudeme čakať donekonečna a máme k dispozícii niekoľko veľmi dobrých možností. Našou prioritou je však pokúsiť sa dosiahnuť to, že spolu s Danielom nájdeme riešenie," skonštatoval Angličan.

V priebehu zimného obdobia sa podľa všetkého nič nedozvieme a situácia sa neposunie. "Mám dojem, že chce vidieť budúcoročný pomer výkonnosti motorov. Za sebou má štyri roky frustrácie a viem pochopiť, že si chce počkať na to, ako sa veci vyvinú," dodal Horner.

Ak by sa Ricciardo napokon rozhodol odísť, prípadne by váhal príliš dlho, Red Bull by pravdepodobne zamestnal Carlosa Sainza, ktorého na budúci rok prepožičal Renaultu.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk