F1.sk F1.sk

Bývalý motorový šéf Ferrari vraj mieri do Mercedesu
zdroj: TASR/AP

Bývalý motorový šéf Ferrari vraj mieri do Mercedesu

V úvode júla sa prvýkrát začalo špekulovať o tom, že motorový šéf Ferrari Lorenzo Sassi je na odchode z tohto tradičného talianskeho tímu. Informácia sa napokon aj potvrdila, ale značku ako takú opustiť nemal: prezident Ferrari Sergio Marchionne ho chcel využiť v spoločnosti Fiat-Chrysler a znalosti z oblasti hybridov mal prenášať do sériovej výroby.

Ako však informuje Speedweek, napokon sa tak nestalo a Sassi vraj o takéto pôsobenie nemal veľký záujem. "Už pred niekoľkými mesiacmi sa šéf koncernu Sergio Marchionne Sassiho opýtal, či by nechcel prestúpiť do Fiatu-Chrysler, aby priniesol svoje hybridné znalosti a zaplátal dieru v tejto oblasti," konštatuje novinár Leo Turrini, ktorého cituje spomínaný zdroj.

"Zdalo sa mi veľmi zvláštne, že Marchionne zo športu sťahuje takéhoto dobrého človeka. Súčasne však nemôžeme zabúdať na to, že takéto výmeny sa medzi sériou a športom dejú veľmi často. Aerodynamika Enrica Cardileho zasa poslal zo série do športu," pokračuje Turrini.

Situácia sa však napokon vyvinula o niečo inak a z Anglicka prichádzajú správy o tom, že Lorenzo Sassi by mal odísť pracovať na ostrovy. Nuž a aby sme boli presnejší, jeho novým pôsobiskom by mala byť motoráreň Mercedesu v Brixworthe. Informáciu už potvrdila aj talianska verzia stránky Motorsport.com.

Ferrari ani Mercedes zatiaľ situáciu nekomentovali.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk