F1.sk F1.sk

Leclerc: Aspoň už moji učitelia zistia, prečo som v škole tak často chýbal!
zdroj: Ferrari Media Center

Leclerc: Aspoň už moji učitelia zistia, prečo som v škole tak často chýbal!

Že Sauber Pascalovi Wehrleinovi miesto neposkytne, bolo pomerne jasné už dlho predtým, ako to tím oficiálne oznámil. Charles Leclerc celú situáciu priebežne sledoval a snažil sa o nej zbytočne nehovoriť.

"To bolo dosť ťažké!" priznal v rozhovore pre nemecký Blick. "Samozrejme, že som zachytil všetky špekulácie. A to bolo stresujúce, pretože ešte nič nebolo oficiálne potvrdené. Teraz som mimoriadne šťastný, že som jedným z dvoch pilotov. Prvýkrát som sa však o tom oficiálne dopočul až po testoch v Abú Zabí."

Leclerc bude v roku 2018 jediným debutujúcim pilotom. "Samozrejme, že som poriadne nervózny. Je to môj prvý rok. V živote každého jazdca ide o dôležitý moment. Teším na prvé preteky a na návrat Alfy Romeo. Každý, kto Formulu 1 dobre pozná vie, čo v tomto športe Alfa ukázala."

Príchod nového partnera nepriniesol len zmenu v názve tímu, ale aj vo farebnom prevedení monopostu. "Milujem ho! Jeho odhalenie bolo aj pre mňa veľkým prekvapením, predtým som ho nevidel."

O post tímovej jednotky zabojuje s Marcussom Ericssonom, čo by nemuselo byť až také náročné. "Koncentrujem sa len na svoju prácu a na to, aby som z auta dostal to najlepšie. Dostaneme nové motory od Ferrari, už len vďaka tomu spravíme veľký krok vpred. Dúfame, že aj auto dosiahne pokroky. Nepochybujem o tom, že odohráme dobrú partiu. Tím na tom momentálne tvrdo pracuje."

Po veľmi dlhom čase tak uvidíme v monackých uliciach monackého pretekára. Naposledy sme boli svedkami niečoho podobného ešte v roku 1994, keď sa kľukatými ulicami Monte Carla preháňal Olivier Beretta.

"Hoci som už v Monaku ako pilot F2 jazdil, toto bude úplne iné. Mám z toho výborný pocit a jazdiť u mňa doma bude úplne fantastické. Dokonca budem prechádzať okolo mojej bývalej školy, čo bude trochu zvláštne. Aspoň moji učitelia zistia, prečo som v škole tak často chýbal!" zasmial sa Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk