F1.sk F1.sk

Vo vedení F1 je spokojnosť, návštevnosť podujatí narástla o osem percent
zdroj: Red Bull Content Pool

Vo vedení F1 je spokojnosť, návštevnosť podujatí narástla o osem percent

V piatok podvečer nám vrcholní predstavitelia Formuly 1 zvestovali pozitívnu správu. Jednotlivé podujatia ročníka 2017 navštívili vyše štyri milióny fanúšikov, čo je oproti minulému roku osempercentný nárast. A to sme mali o jednu veľkú cenu menej!

Nárast hlásilo celkovo trinásť súťažných víkendov, počas dvoch to bolo narovnako a v piatich prípadoch sme zaznamenali pokles. Najväčší progres registrujeme pri Azerbajdžane, kde to však v minulom roku bola poriadna bieda.

Pri uverejnených číslach ide o súhrn od štvrtka do nedele, pričom tento priemer predstavuje 203 570 na podujatie. Počas samotných nediel bola priemerná návšteva 76 722.

"Sezóna 2017 ponúkla skvelé divadlo tak na trati, ako aj mimo nej," konštatoval komerčný šéf F1 Sean Bratches. "Vďačíme za tom jazdcom, tímom a hlavne fanúšikom, ktorých srdcia bijú pre náš šport."

"Návštevnosť viac ako 200 000 ľudí na podujatie znamená, že počas dvadsiatich víkendov ročne navštívilo pretekársky okruh a sledovalo Formulu 1 obyvateľstvo stredne veľkého mesta," dodal Bratches.

Viac údajov nájdete v priloženej tabuľke. Mimochodom pozdravujeme odborníka, čo rátal tie percentá ;)

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk