F1.sk F1.sk

Dobre naladený Räikkönen navštívil múzeum Ferrari, následne súťažil na simulátore (VIDEO)
zdroj: Ferrari Media Center

Dobre naladený Räikkönen navštívil múzeum Ferrari, následne súťažil na simulátore (VIDEO)

Kimi Räikkönen sa v rámci sponzorského podujatia zastavil v múzeu Ferrari, kde si mohol poprezerať historické monoposty Scuderie. Partnerský Shell s ním pripravil aj zaujímavý LIVE prenos, ktorý bol odvysielaný na Facebooku.

"V továrni Ferrari som často, ale v múzeu zriedkavejšie," skonštatoval Räikkönen. "Keď som na návšteve stajne, tak ma vždy čaká množstvo vecí, ktoré treba spraviť. Vôbec prvýkrát som teda tu v týchto nových priestoroch."

Prvá časť rozhovoru sa konala pri monoposte F2007 a keď padla otázka týkajúca sa najobľúbenejšieho auta Ferrari zo všetkých ér, Fín sa len usmial: "Najbližšie pri mne je toto tu (ukázal na F2007, pozn. red.), ale je tu aj mnoho ďalších pekných áut, vďaka ktorým máme možnosť zhliadnuť celú tú evolúciu."

Iceman priznal, že zatiaľ sa po múzeu nestihol "veľmi dobre porozhliadať", ale jedného dňa na to určite bude mať viac času.

Pri spomienkach na majstrovskú sezónu 2007 Kimi uznal, že na jej konci mal aj určité šťastie. "Do ročníka sme vstúpili dobre, ale potom sme mali niekoľko ťažkostí a vypadnutí, ale posledná časť ročníka bola z nášho pohľadu opäť silná (tri víťazstvá v posledných štyroch pretekoch, pozn. red.) a vyvinulo sa to v náš prospech..."

"Ešte uprostred ročníka sa veci vôbec nevyvíjali našim smerom, ale vždy je to o tom, že sa treba snažiť a ísť preteky po pretekoch. V závere ročníka sme mali potom v Japonsku a v Číne veľmi ťažké podmienky, ale prebehlo to dobre a tím pracoval perfektne. Napokon sme vyhrali oba šampionáty," skonštatoval Räikkönen.

V ďalšej fáze rozhovoru sa Kimi presunul do vedľajšej miestnosti k stene, na ktorej boli veľkí šampióni Ferrari. On je na nej ako posledný, pretože od roku 2007 sa z titulu netešil už žiadny ďalší pretekár Scuderie. 

Jedna z otázok sa týkala aj toho, čo by Kimi mohol v F1 robiť v prípade, ak by nebol pretekárom. "Jedno je isté: určite by to nemalo nič spoločné s televíziou," usmial sa. "Možno by som bol mechanik, aj keď títo ľudia majú dlhé dni a musia tvrdo makať - možno sú to tu vôbec najtvrdšie pracujúci ľudia, pretože vstávajú skoro ráno a končia neskoro večer. Vždy som však hovoril, že ak by som nebol pretekárom, asi by som bol mechanikom."

"Nie je to najjednoduchšia práca, ale možno najzaujímavejšia," poznamenal Kimi Räikkönen.

V závere videa si Kimi Räikkönen na simulátore zasúťažil s redaktorom WTF1 Mattom Gallagherom a usmieval sa viac, ako sme zvyknutí. Posúďte sami...

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk