F1.sk F1.sk

Malja neprajníkom odporúča "zjesť svoje vlastné slová": Dúfam, že chutia dobre
zdroj: Force India F1 Team

Malja neprajníkom odporúča "zjesť svoje vlastné slová": Dúfam, že chutia dobre

Spolumajiteľ Force Indie Vidžaj Malja sa zasmial nad slovami všetkých neprajníkov, ktorí pochybovali o tom, že jeho tím v tomto roku dokáže bojovať o také miesta, o aké napokon bojoval. Po zmenách pravidiel sa od tejto stajne konečné štvrté miesto určite nečakalo.

Force India je taký malý zázrak na scéne Formuly 1. Podľa všetkého má najmenší rozpočet spomedzi všetkých tímov, ale aj s približne stovkou miliónov eur to všetko zvláda veľmi dobre. Malja sa už počas februárového predstavenia auta VJM10 hneval na šéfa Renaultu Cyrila Abiteboula, podľa ktorého sa malé tímy mali trápiť.

"Za cieľ sme si stanovili tretie miesto, ale skončili sme na štvrtom - druhý rok po sebe," povedal Malja na odovzdávaní cien Autosportu. "Videl som množstvo skeptikov, ktorým by som odporúčal zjesť svoje vlastné slová. Dúfam, že chutia dobre. Som veľmi hrdý na to, že s našimi obmedzenými zdrojmi sme sa dokázali biť vo vyššej váhovej kategórii."

"Vďaka Otmarovi (Szafnauerovi, operačnému riaditeľovi, pozn. red.) a jeho vodcovstvu, vďaka Andymu Greenovi (technickému riaditeľovi, pozn. red.), Tomovi (McCulloughovi, šéfinžinierovi, pozn. red.), vďaka Andymu Stevensonovi (športovému riaditeľovi, pozn. red.)."

"Mám tu skvelý tím pretekárov, ktorí majú pretekársky šport v krvi a ktorí vedia, ako z toho, čo máme, vyťažiť maximum. Nikdy sa nevzdáme. Ciele pre rok 2018 budú opäť stanovené vysoko a na našich súperov sme pripravení," rázne odkázal Vidžaj Malja.

Maljov zástupca Bob Fernley pripomenul, že pred sezónou sa tím obával hlavne Renaultu, Williamsu a McLarenu, no napokon všetky tieto tri tímy zdolal. Aj to napokon veľmi dobre ukazuje silu Force Indie.

"Všetkým patrí uznanie. Nie je to len o tom, čo robíme my na trati, ale aj o tom, čo prebieha v továrni. Je to tímová práca. Niekedy je rozdiel medzi nami a ostatnými práve v tomto. Sme pretekársky tím. Kľúčom k úspechu je spoľahlivosť a mám pocit, že po Mercedese sme druhí najspoľahlivejší. Nie je to len o pohonnej jednotke. Aj tá k tomu prispieva, ale je to aj o šasi a o tom, ako funguje pretekársky tím," pripomenul Fernley.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk