F1.sk F1.sk

Carey o F1: skvelý šport so skvelými hviezdami, skvelými značkami a skvelými hrdinami
zdroj: Pirelli Motorsport

Carey o F1: skvelý šport so skvelými hviezdami, skvelými značkami a skvelými hrdinami

Veľká cena Abú Zabí si "vypočula" značnú kritiku. Čo je zvláštne, už pred jej začiatkom sa hovorilo o tom, že to bude nudná procesia - skúsenosti, ktoré Formula 1 s týmto okruhom nazbierala, sú totiž veľavravné. A ono sa to opäť raz potvrdilo.

V strede poľa sme síce videli niekoľko manévrov, ale mnoho jazdcov sa len viezlo a k svojim súperom sa nedokázalo priblížiť, takže na útok sa nedalo ani pomyslieť. Ten by sa dal podľa Lewisa Hamiltona realizovať len vtedy, ak by bolo auto od toho druhého o 1,4 sekundy rýchlejšie, čo je príliš veľa. 

"Abú Zabí ponúka skvelú šou a je to skvelé podujatie," povedal šéf Formuly 1 Chase Carey, ktorý však pochopiteľne nenarážal na dianie na trati: "Preteky v Abú Zabí totiž neboli také, ako by sme v dnešnom športe potrebovali. A mám pocit, že v tomto smere panuje v tímoch široká zhoda."

"Pri pohľade na špecifiká sa objavia rozdielne názory, ale existuje široká zhoda týkajúca sa vecí, ktoré potrebujeme spraviť pre zlepšenie súťaženia a akcie tak, aby bol šport pútavejší, aby mali šancu na víťazstvo aj iné autá, aby sa mohlo stať nečakané a aby sa na trati diali veci, vďaka ktorým je F1 taká výnimočná. Už každý vie o našich snahách týkajúcich sa motorov, nákladov a pravidiel. Robíme všetko pre to, aby sme to dosiahli."

Američan si na druhej strane uvedomuje, že dlhoroční fanúšikovia športu akceptujú vykonávané zmeny len veľmi ťažko: "Tí, ktorí sú s F1 najdlhšie, sú práve fanúšikovia najtvrdšieho jadra. A oni mali asi radi práve to, pri čom vyrastali. Uznávam, že sú základňou nášho športu, takže naši historickí fanúšikovia sú mimoriadne dôležití."

"Chceme tu však prilákať aj nových fanúšikov a na to, aby sme to dokázali, musíme nájsť spôsoby týkajúce sa rešpektovania histórie a toho, prečo je tento šport taký výnimočný, ale súčasne nájsť aj cesty vedúce k tomu, aby sme navnadili a prilákali nových fanúšikov. Musíme sem priniesť novú generáciu," zdôraznil Carey, ktorého slová cituje Motorsport.com

"Je to skvelý šport so skvelými hviezdami, skvelými značkami, skvelými hrdinami," hovoril ďalej nástupca Bernieho Ecclestona. "Je to neskutočne podmaňujúci šport, ktorý kombinuje súťaženie s najmodernejšou technológiou, z čoho sú podľa mňa fanúšikovia šokovaní a ohromení. Je to skvelé, ale vieme to spraviť aj omnoho lepším."

"Nuž a začína to športom na trati. Súťaženie vieme zlepšiť, akciu tiež. Okrem toho sa musíme postarať o to, aby sa tento šport zmocnil predstavivosti ľudí a aby si ju podmanili aj jednotlivé podujatia. Používame na to slovo divadlo (spectacle, pozn. red.) a tak by to malo byť," dodal Chase Carey.

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk