F1.sk F1.sk

Hamiltona mrzí, že F2 ponúka viac ako F1
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Hamiltona mrzí, že F2 ponúka viac ako F1

Lewis Hamilton má počas súťažných víkendov možnosť sledovať aj podujatia Formuly 2, ktoré sú často súčasťou veľkých cien F1. Mrzí ho hlavne skutočnosť, že tieto autá znejú lepšie ako "efjednotky" a ponúkajú lepší pretekársky šport.

Vzhľadom na to, že v F2 máme štvorlitrové motory V8, je ich lepší zvukový prejav celkom pochopiteľný. Výkon strojov presahuje 600 koní a keďže sú šasi rovnaké, šancu na víťazstvá majú mnohí pretekári. Nuž a svoje zohráva aj otáčanie prvých pozícií štartového roštu pred druhými víkendovými pretekmi.

"Z pohľadu pretekára jednoducho chcete mať šancu na tesné súperenie tak, ako v motokárach," povedal Hamilton, ktorého slová cituje Autosport, počas odovzdávania cien BRDC. "Motokárový šport je naďalej najlepší, pretože ostatných súperov viete veľmi tesne nasledovať."

"Naše tohtoročné autá sú najlepšie, aké kedy boli. Pri pohľade na ďalší krok si myslím, že Ross (Brawn, pozn. red.), Chase (Carey, pozn. red.) a tímy tvrdo pracujú na tom, aby boli ďalšie typy áut od roku 2021 ešte lepšie. Dúfam, že budú hlučnejšie. Môžeme mať aj väčšie pneumatiky. Prečo mal Jackie (Stewart, pozn. red.) kedysi také veľké gumy a my máme menšie?"

"Možno potrebujeme len o niečo slabší prítlak a budeme môcť vyrovnanejšie súperiť. Neexistuje dôvod, prečo sú preteky GP2 - či F2 - hlučnejšie a lepšie znejú, pričom predvádzajú aj lepší pretekársky šport a jazdci sa vedia lepšie nasledovať. Toto musíme istým spôsobom dostať aj do F1, ale zároveň musíme byť rýchlejší ako iné triedy," skonštatoval Lewis Hamilton.

Štvornásobnému majstrovi sveta F1 je podľa jeho slov ľúto, že Formula 1 nie je globálne taká známa, ako niektoré iné disciplíny (spomenul americký futbal a futbal), ale noví lídri F1 vraj robia správne kroky. Celkovo sa vraj môžeme dostať do situácie, že budeme mať rovnaký dosah ako tieto športy.

"Na Chasovi a celom tíme Liberty je skvelé to, že sem priniesli niečo nové. Súčasne sa pritom učia a spoznávajú šport, nuž a dozvedajú sa aj to, čo chcú fanúšikovia," dodal Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk