F1.sk F1.sk

Pérez obhajuje svätožiaru: Rýchlo si zvykneme
zdroj: Force India F1 Team

Pérez obhajuje svätožiaru: Rýchlo si zvykneme

Monoposty Formuly 1 budú od budúceho roku vyzbrojené svätožiarou, ktorá by mala hlave jazdca poskytnúť dodatočnú ochranu. Fanúšikovia sa búria a hovorí sa o najškaredšej úprave áut v histórii, ale Sergio Pérez by to až tak tragicky nevidel.

"Svätožiara v prípade nášho tímu výrazne narúša aerodynamiku, ale to isté platí pre každého," povedal Pérez, ktorého slová cituje crash.net. "Je to bezpečnostná záležitosť. Po troch alebo štyroch pretekoch si na ňu zvykneme. Vo Formule 1 sa všetko mení veľmi rýchlo."

"Celkovo očakávam a dúfam, že budúci rok bude fakt zaujímavý. Výkonnosť tímov sa bude vyrovnávať a verím, že o svätožiare už po dvoch alebo troch pretekoch nebude nikto hovoriť. Podľa mňa je to v podaní FIA veľmi dobré a veľmi odvážne rozhodnutie. Usilujeme sa o zvyšovanie bezpečnosti a celá táto generácia jazdcov sa o to snaží - navyše nie len v F1, ale aj v iných kategóriách," skonštatoval pretekár Force Indie.

Mexičan sa na tom všetkom snaží vidieť hlavne pozitíva. "Ak by sme svätožiaru mali aj v posledných desiatich rokoch, tak by sme zachránili niekoľko životov," pripomenul Checo Pérez. "Ostatné športy by na to boli hrdé. Výzor sa mi síce nepáči, ale oplatí sa to."

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk