F1.sk F1.sk

Brawn sa obáva, že dominancia Mercedesu bude pokračovať
zdroj: Mercedes

Brawn sa obáva, že dominancia Mercedesu bude pokračovať

Mercedes jasne ovládol sezóny 2014 až 2016 a aj keď mal v nedávno skončenom ročníku určité problémy, napokon takisto triumfoval. Jeho auto bolo v priemere o dve desatinky sekundy rýchlejšie ako Ferrari a aj keď ho v tíme označovali za "divu", prinieslo im vytúžené výsledky.

Medzi rokmi 2016 a 2017 sa menili aerodynamické pravidlá a tím sa napriek tomu udržal na čele, čo sa v minulosti pri takejto rozsiahlej zmene ešte nikomu nepodarilo. Aj to jasne hovorí o sile Mercedesu, ktorý celkovo nazbieral o 146 bodov viac ako najbližší konkurent; a to sa musel vysporiadať s neočakávaným odchodom Nica Rosberga.

"Majú skvelú zostavu ľudí a mierne sa obávam toho, že teraz budú ešte silnejší," povedal jeden z lídrov športu Ross Brawn pre ESPN. "Prešli zmenou na vrcholnej manažérskej pozícii, Paddy Lowe odišiel a James Allison prišiel, pričom sme boli uprostred zmien pravidiel, takže to nebolo jednoduché."

"Podľa toho, čo sami hovorili, bolo ich tohtoročné auto tak trochu divou a osobne musím predpokladať, že v budúcom roku to už tak nebude. Takže bohužiaľ očakávam pokračovanie tohto parného valca. Dúfajme však, že sa mýlim!" hovoril ďalej Angličan.

Brawn sa vyjadril aj ku kvalite pretekárskeho športu, ktorá podľa neho nebola zlá. Predbiehalo sa síce menej ako v predchádzajúcich rokoch. ale nejde len o to. Dobré preteky sa často konajú práve vtedy, keď jazdec svojho súpera dlhodobo nedokáže predbehnúť a fanúšikovia tŕpnu. Je to lepšie ako ľahučké obídenie za pomoci DRS, ale treba to dostať do správnej rovnováhy.

"V priebehu sezóny sme mali niekoľko skvelých pretekov. Abú Zabí nebolo práve najlepšie, ale mali sme fakt veľkolepé preteky. Podľa mňa tu ide o kombináciu okruhov, áut, jazdcov, konkurencieschopnosti... Som optimista a verím, že budúci rok môže byť veľmi silný."

"Zmena áut, vyladenie okruhov a možno aj vývoj pneumatík tak, aby napomohli pretekárskemu športu, toto všetko chvíľu potrvá. V priebehu niekoľkých najbližších rokov však uvidíte, že každým rozhodnutím sa budeme uberať práve týmto smerom - predtým to tak vždy nebolo. Môžem vám povedať, že každé športové a technické rozhodnutie, ktoré spravíme, bude smerovať k zlepšeniu pretekárskeho športu i šou ako takej," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk