F1.sk F1.sk

Todt ocenil Schumachera a dodal: Naďalej bojuje
zdroj: Scuderia Ferrari

Todt ocenil Schumachera a dodal: Naďalej bojuje

Keď Jean Todt v pondelok zaraďoval Michaela Schumachera do novootvorenej Siene slávy FIA, boli to dojímavé okamihy. Legendárneho pretekára zastupovala jeho manažérka Sabine Kehmová a tak prezident FIA, ako aj ona, utrúsili niekoľko zaujímavých slov.

"Pamätám sa na to, keď jazdil vo Ferrari a spomeniem dve veci," skonštatoval Todt. "V roku 2000 získalo Ferrari po 21 rokoch titul. Podarilo sa to práve s Michaelom. Bol som s ním na pódiu a povedal som: 'Michael, náš pretekársky život už nikdy nebude rovnaký.' Tento deň v Suzuke bol jednoznačne najsilnejším okamihom mojej kariéry."

"A ďalšia vec, ktorá ukazovala, aký Michael je: keď ukončil sezónu 2000 v pozícii šampióna a začínali sme sezónu 2001, celkom hanblivo sa ma opýtal. Pretože je to hanblivý chlapec - vyzerá arogantne, ale je hanblivý..."

"Opýtal sa ma: 'Dovolil by si mi absolvovať nejaké testy vo Fiorane, aby som sa uistil v tom, že ešte som schopný jazdiť?' Vždy bol plný pochybností týkajúcich sa toho, či bol dobrým jazdcom alebo nie. Svoje testy aj absolvoval a nebol zlý," usmial sa Francúz.

Todt sa usiloval o to, aby na slávnosť prišiel Schumiho syn Mick alebo manželka Corinna, ale nevyšlo to. "Michael nám chýba. Ale je tu, naďalej bojuje. Som rád, že tu je Sabine. Chcel som, aby prišiel Mick, ale testuje v Španielsku a Corinna je v Štátoch. Boj pokračuje."

"Michael je veľmi výnimočný človek, je výnimočný pre motoršport. A výnimočný je aj pre mňa, je to kamarát," dodal Jean Todt.

"Dnes večer som tu len ako biedna náhrada," uviedla Sabine Kehmová. "Všetci vieme, že Michael tu mal byť a som si istá tým, že by tu bol veľmi rád. Všetkých v tejto miestnosti vždy mimoriadne rešpektoval a cítil by sa byť poctený."

"Súčasne viem aj to, akým veľkým Jeanovým kamarátom je Michael. Určite by bol na neho hrdý, že to všetko zrealizoval. Takým úspešným ho podľa mňa robila láska a súcit s každým v tejto miestnosti, ako aj láska a vášeň pre tento šport," dodala Nemka.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk