F1.sk F1.sk

Rok voľna v Buttonovi opäť oživil pretekárske chute
zdroj: TASR/AP

Rok voľna v Buttonovi opäť oživil pretekárske chute

Jenson Button po skončení minulej sezóny uvoľnil pretekársku sedačku v McLarene a na svoje miesto pustil Stoffela Vandoorna. Do kokpitu sa však napriek tomu vrátil, pretože v Monaku bolo potrebné nahradiť Fernanda Alonsa. Viackrát však zdôraznil, že plnohodnotný návrat do F1 sa už realizovať nebude. Bez jeho otca to už totiž nie je ono.

Celý rok bol v podstate bez motoršportu a počas víkendu sme sa dozvedeli, že v budúcom roku bude s Hondou súťažiť v Super GT. Po dlhšom období oddychu vraj na pretekanie opäť dostal poriadnu chuť a ako vieme, Japonsko má veľmi rád.

"Tento rok bez Formuly 1 bola asi tá najlepšia vec, ktorú som mohol spraviť. Moja láska k pretekárskemu športu je totiž späť," povedal Button v rozhovore pre Motorsport.com. "F1 je už za mnou, ale moja láska k pretekaniu sa je rozhodne späť. Som poriadne nabudený."

"Preteky, ktoré som absolvoval v auguste (Suzuka 1000km, pozn. red.) boli vzrušujúce, bolo tam množstvo bojov i množstvo predbiehania a fakt som si to užil. Ku koncu roka sa ma Jamamoto-san (šéf Hondy pre motoršport, pozn. red.) opýtal, či by som rád absolvoval celý pretekársky rok. Odpovedal som, že veľmi rád."

"V Super GT je veľká konkurencia výrobcov a mnohých talentovaných jazdcov. Presne toto v športe potrebujete. Práve to vás napokon nabudí a vzruší... takáto konkurencia," skonštatoval majster sveta F1 z roku 2009.

Button okrem toho uvažoval aj o mieste v novom tíme Penske Acura v americkom šampionáte IMSA SportsCar, ale napokon z toho nič nebude. Usúdil, že by neprestajne "lietal medzi USA a Japonskom, no a nabitý program by do seba ani nezapadal."

"Chcel som robiť jednu vec - a poriadne. Nechcem vstúpiť do sezóny a prehnať to s množstvom pretekov. Osem podujatí v Super GT síce nie je veľa, ale pri návrate k pretekárskemu športu je to tak akurát," dodal Jenson Button.

Najnovšie z kategórie: Jenson Button

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk