F1.sk F1.sk

Uznávaný novinár naznačuje, že z Kubicu nič nebude
zdroj: Twitter/Williams

Uznávaný novinár naznačuje, že z Kubicu nič nebude

Jednou z hlavných tém posledných týždňov je návrat Roberta Kubicu. Ešte nedávno sa o ňom hovorilo ako o hotovej veci, ale postupom času sa začína zdať, že z toho možno nič nebude. Testovacie časy neukázali nič prevratné a aj keď nemáme detailný pohľad na všetko, o čo počas jázd v Abú Zabí išlo, nedarí sa nájsť takmer žiadny pozitívny záchytný bod.

Toto vo svojom aktuálnom príspevku naznačil aj uznávaný a dlhoročný formulový novinár Maurice Hamilton. Minulý týždeň bol s Paddym Lowom presne vo chvíli, keď sa ten vrátil z pneumatikových testov v Abú Zabí. "Neočakával som definitívnu odpoveď na otázku týkajúcu sa najatia Poliaka pre rok 2018, ale bol som zvedavý, či nedokážem niečo vyčítať z tónu komentárov technického riaditeľa," uviedol vo svojom blogu.

"Lowe povedal, že Kubica nemal pri jazde s autom žiadne fyzické ťažkosti a tím bol uchvátený jeho prístupom a spätnou väzbou," konštatoval ďalej Hamilton. "Teraz chcú ďalej študovať a posudzovať jeho výkon, no okrem toho naznačil Lowe len veľmi málo. Som Kubicov fanúšik a veľmi rád by som videl jeho návrat. Z mediálneho hľadiska by to bol pozoruhodný 'comeback' aj v spektre akéhokoľvek športu - nielen motoršportu..."

Williams ho však nechce zamestnať zo sentimentálnych príčin, tím totiž hľadá osvedčenú kvalitu. Ide tu hlavne o to, či ešte má potrebnú rýchlosť. "Ale ak by Kubica odviedol to, čo sa očakávalo, tak by sa dalo predpokladať, že aspoň jeden človek v rámci Williamsu bude len ťažko zakrývať pozitívne reakcie - aj keby to bol len úsmev alebo žmurknutie. Ale nič také sa neudialo."

Veľmi podobne to dopadlo po testoch, ktoré Kubica absolvoval s Renaultom. Po tých prvých bolo všetko pozitívne, ale po letných jazdách na Hungaroringu už celé haló utíchlo a Renault napokon najal Carlosa Sainza. 

Podľa Maurica Hamiltona musíme vzhľadom na všetky známe skutočnosti prísť k záveru, že "potrebná rýchlosť tam jednoducho nebola. Alebo to povedať inak: jeho maximálne tempo nebolo dosť dobré pre tím s vážnymi majstrovskými ambíciami..."

"Renault našiel útechu aspoň vo hviezdnom jazdeckom zložení pre rok 2018," písal ďalej Maurice Hamilton. "Ale Williams to vzhľadom na alternatívy, ktoré k boku Strolla má, môže len ťažko povedať. Človek by si myslel, že Kubica by v takejto spoločnosti stál za pokus. Môže sa to stať. Ale to ticho je zatiaľ ohlušujúce."

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk