F1.sk F1.sk

Vettel sa čuduje Kubicovej snahe o návrat
zdroj: Ferrari Media Center

Vettel sa čuduje Kubicovej snahe o návrat

Vyzerá to tak, že Sebastian Vettel nepatrí medzi zástancov aktuálnych snáh Roberta Kubicu, ktorý sa chce vrátiť na scénu. Poliak sa zranil ešte v roku 2011 a zdá sa, že po dlhom zotavovaní by už mohol byť pripravený.

"Podľa mňa je veľmi tragické, čo sa mu vtedy stalo," vyjadril sa Vettel v rozhovore pre denník Blick. "Bol považovaný za budúceho majstra sveta. Osobne však nechápem, prečo sa teraz tak usiluje o návrat. Prečo to nespravil už skôr?"

"Pre neho by to bol určite pekný príbeh, ale na druhej strane by to bola škoda pre mladších jazdcov, ktorým by takto vzal voľný kokpit," skonštatoval Nemec.

Ďalšia z otázok sa týkala Michaela Schumachera, o ktorého zdravotnom stave nevieme v zásade nič ani takmer štyri roky po jeho nehode.

"Čo? To je už tak dávno? To je mimoriadne dlhé obdobie," začudoval sa Vettel. "Človek vidí, ako rýchlo letí čas. A hlavne my v F1 sme v podstate dennodenne nabádaní k tomu, aby sme sa pozerali dopredu. Ďalšie preteky, ďalšie preteky. A roky letia."

"Pochopiteľne, že Michael Formule 1 naďalej chýba a práve my vo Ferrari by sme teraz boli radi, ak by nám v naháňačke za titulom pomohol nejakou radou. Ak totiž niekto vie, ako napredovať, tak je to on," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk