F1.sk F1.sk

Keď cenu McLaren Autosport vyhrá mladík Red Bullu...
zdroj: McLaren

Keď cenu McLaren Autosport vyhrá mladík Red Bullu...

Na nedeľnej slávnosti Autosportu v Londýne dostal tradičnú cenu označenú ako McLaren Autosport BRDC mladý britský talent Dan Ticktum. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, ak by nebol pretekárom z kádra Red Bullu a takto získal právo byť simulačným jazdcom stajne z Wokingu.

McLaren každoročne dáva mladému domácemu pilotovi takúto príležitosť, ku ktorej pribalí aj možnosť zajazdiť si so starším monopostom tejto stajne. U Ticktuma to však ostane asi len pri tejto jazde, ktorú by mal absolvovať niekedy v priebehu budúceho roku.

V minulosti sa z tejto ceny tešili už aj David Coulthard, Jenson Button, Dario Franchitti či Lando Norris, no taký problém ako teraz, ešte nenastal. 

Ticktum patril medzi štyroch nominantov na ocenenie, ktorí boli počas dvoch dní testovaní v rôznych pretekárskych autách. Predpokladalo sa, že McLaren bude mať slovo a rozhodne, kto zvíťazí, no Britský klub pretekárov (BRDC) napokon zvolil Ticktuma.

Ticktum patrí medzi veľké talenty a v tomto roku vyhral slávne preteky v Makau, no v priebehu jeho kariéry nájdeme aj čiernu škvrnu. V roku 2015 sa v MSA Formule na jedného zo súperov tak nahneval, že pod safety carom predstihol desať pretekárov a vrazil do neho. Dostal dvojročný zákaz činnosti.

V tomto roku ho však Helmut Marko a Red Bull najali do svojho programu a dali mu tak novú kariérnu šancu.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk