F1.sk F1.sk

Leclerc bude súťažiť s číslom 16
zdroj: Sauber

Leclerc bude súťažiť s číslom 16

Charles Leclerc, ktorý bude v budúcom roku oficiálnym pretekárom Sauberu, bude súťažiť so štartovým číslom 16.

Jazdci majú možnosť vybrať si čísla od 2 do 99, pričom jednotka je rezervovaná pre aktuálneho majstra sveta. Keď si však niekto vyberie určité číslo, ostane rezervované aj dva roky po jeho odchode zo športu.

"Pamätám sa na to, ako som ešte ako mladší sledoval Formulu 1 a sníval som, že jedného dňa budem jej súčasťou," uviedol Leclerc na Instagrame. "Ani sa mi nechce veriť, že tento deň prišiel a v roku 2018 budem súťažiť s tímom Alfa Romeo Sauber F1."

Monačan sa vzápätí poďakoval svojmu nebohému otcovi, ktorý pre neho spravil "absolútne všetko". Následne spomenul aj Julesa Bianchiho a mrzí ho, že títo dvaja sa jeho úspechu nedožili: "Som si však istý tým, že ma budete sledovať tam zhora."

"Špeciálna vďaka okrem toho patrí Jazdeckej akadémii Ferrari, Scuderii Ferrari, mojim sponzorom, partnerom, Nicolasovi Todtovi a All Road Managementu, mojej rodine a všetkým ľuďom, ktorí ku mne mali v priebehu tých rokov blízko. Nuž a pochopiteľne aj tímu Alfa Romeo Sauber F1 za to, že mi dali túto príležitosť," dodal Charles Leclerc.

Druhým jazdcom stajne so sídlom v Hinwile bude Marcus Ericsson.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk