F1.sk F1.sk

Ricciardo sa s novou zmluvou neponáhľa, uvedomuje si obrovskú dôležitosť tohto kroku
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo sa s novou zmluvou neponáhľa, uvedomuje si obrovskú dôležitosť tohto kroku

Daniel Ricciardo má za sebou sezónu, počas ktorej jednoznačne ukázal svoje jazdecké kvality. Na druhej strane však nebol spokojný s výkonom svojho auta RB13 a s jeho problémami so spoľahlivosťou. V záverečnej fáze ročníka ho doslova skolili a nemohol naplno ukázať, čo v ňom je. Zmluvu so svojim tímom má podpísanú už len pre budúci rok a veľa sa špekuluje o jeho možnom prestupe.

"Do okamihu, ako sa na konci februára všetci objavíme v Barcelone, budem pravdepodobne odpovedať na milión otázok týkajúcich sa toho, čo budem robiť po roku 2018, keď moja zmluva vyprší," uviedol Ricciardo vo svojom blogu pre oficiálnu stránku Red Bullu s dodatkom, že je na to absolútne pripravený.

"Ale aj tak som trochu prekvapený, ako veľa sa o tom už doposiaľ diskutovalo," pokračoval Austrálčan. "Myslím si, že Maxov podpis zmluvy s tímom ubral koncentrovanosť z jeho osoby a poslal ju mojim smerom. Zatiaľ ma to nerozptyľovalo, ale čím dlhšie to bude trvať, tým viac mi budú všetci klásť rovnaké otázky 200 rôznymi spôsobmi. Nuž a ja musím nájsť rôzne spôsoby na sprostredkovanie rovnakej odpovede!"

Ricciardo v ďalšej časti svojho príspevku zdôraznil, že sa absolútne nikam neponáhľa a môže to trvať akokoľvek dlho. "Nestanovujem si žiadny deadline," napísal Daniel Ricciardo. "Nespravím tak len preto, lebo chcem, aby som na to už nemusel myslieť. Ide tu totiž o veľa. Pre mňa je to veľké rozhodnutie, takže ak si vyžiada čas, tak ho investujem."

"V športe plánujem zostať ešte dlho, ale ak mám podpísať povedzme trojročnú zmluvu, tak je to veľká časť mojej zvyšnej kariéry. Potrebujem sa rozhodnúť správne, takže je to dôležité rozhodnutie. Myslím si, že doposiaľ je vôbec moje najdôležitejšie. Doprajem si toľko času, ako potrebujem a nebude ma to rozptyľovať."

"Mám 29 rokov a v priebehu platnosti ďalšej zmluvy už prekročím tridsiatku. Už to teda nie je o tom, že som mladý neosvedčený chlapec, ktorý podpíše čokoľvek len preto, aby bol na štartovom rošte. A nie je to ani o tom, že som na konci kariéry, snažím sa tu udržať a podpisujem zmluvu rok po roku. A k tomu nikdy ani dospieť nechcem, nedokážem si predstaviť sa v tejto pozícii. Pozrite sa na Lewisa a okamih jeho podpisu s Mercedesom: ak si dobre pamätám, bol v rovnakom veku, ako som ja teraz. Dobre mu to išlo aj tam, kde bol, ale jeho kariéra sa od toho okamihu rozbehla. Je tu teda o čom uvažovať," hovoril ďalej Ricciardo.

Pretekár z liahne Red Bullu priznal, že sa o všetkom porozpráva s niekoľkými kamarátmi, ale nechce do toho zaťahovať veľa ľudí. "Musí to prísť odo mňa. Ja som ten, o koho tu ide. Viem čo chcem a výkonnostná stránka je dôležitejšia ako peniaze. Absolútnou prioritou je to, aby som mal šancu na boj o niečo veľké - o víťazstvá v pretekoch a majstrovstvách," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk