F1.sk F1.sk

Kubica vraj jazdí na 90 percent rovnako ako predtým
zdroj: Pirelli Motorsport

Kubica vraj jazdí na 90 percent rovnako ako predtým

Robert Kubica má za sebou minulotýždňové testy v Abú Zabí, v rámci ktorých si potvrdil, že ešte má na to, aby pôsobil v F1. Či to bude stačiť aj na presvedčenie jeho tímu, zatiaľ nevieme, no má určité šance.

V priebehu posledného obdobia intenzívne trénoval a tvrdí, že je na tom lepšie ako kedykoľvek predtým. A aj 90 percent jazdeckých schopností je rovnakých. Určite vraj nejazdí s jednou rukou a jedna z mála zmien je v tom, že potrebuje pracovať väčšou časťou tela.

"Úprimne, vo svojom dennodennom živote mám omnoho viac obmedzení," skonštatoval Kubica na nedeľnom galavečere Autosportu v Londýne. "Jazda s autom F1 už nie je rovnaká, ako bola v minulosti, ale moje obmedzenia sú omnoho menšie, ako by sa mohlo zdať. Deväťdesiat percent môjho jazdeckého štýlu je presne rovnakých ako za starých čias."

"Z hľadiska fyzickej kondície som v lepšej forme ako predtým. Musím však pracovať omnoho tvrdšie, pretože môj vek mi nepomáha. Najväčšia zmena je v mozgu. Je neskutočné, aký veľký potenciál mozog má a ako rýchlo sa vie prispôsobiť odlišným podmienkam."

"Moja kariéra bola bohužiaľ prerušená a mal som viacero zranení," pokračoval poľský pretekár. "Napokon som sa však s nimi naučil žiť a naučil som sa s nimi aj riadiť auto F1. Výsledkami, ktoré som videl, som nakoniec celkom prekvapený."

Okrem Kubicu má pomerne veľkú šancu na získanie miesta aj Sergej Sirotkin, menšie šance sa dávajú Daniilovi Kvjatovi a Paulovi di Restovi. Kubica bol hlavným favoritom na pozíciu kolegu Lanca Strolla, ale po testoch v Abú Zabí sa zlepšili aj Sirotkinove nádeje. Williams by sa mal rozhodnúť v priebehu najbližších týždňov.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk