F1.sk F1.sk

Surer tvrdí, že Ferrari už po Hülkenbergovi nesiahne
zdroj: Twitter/Renault

Surer tvrdí, že Ferrari už po Hülkenbergovi nesiahne

Nico Hülkenberg patrí už dlhé roky medzi uznávaných pretekárov. Je považovaný za talentovaného a mimoriadne rýchleho jazdca, no napriek tomu si nevie nájsť cestu do špičkového tímu. Odjazdil už 135 veľkých cien, no nikdy sa nedostal na pódium.

Pred časom sa špekulovalo o jeho prestupe do Ferrari, ale bývalý pretekár Marc Surer to už nečaká. "Neviem si predstaviť, že by vo Ferrari mali jazdiť dvaja Nemci," povedal Švajčiar v rozhovore pre nemeckú Sky. "Hülkenberg už raz bol na zozname Ferrari. V tom čase malo Ferrari prístup k dátam Sauberu, kde vtedy pôsobil."

Scuderia ho v spomínanom roku 2013 pozorovala, ale rozhodla sa neangažovať. "Nejakým spôsobom sa rozhodli, že ho nevezmú a osobne si neviem predstaviť, že by sa k nemu ešte niekedy vrátili."

Hulk je tradične rýchly a kvalifikačné minisúboje so svojimi kolegami v tomto roku vyhral 19:1. Prehral len raz, keď však kvalifikáciu kvôli motorovým trestom ukončil predčasne. "Nica Hülkenberga môžeme len chváliť," hovoril ďalej Surer. "V Azerbajdžane však zahodil veľkú šancu na pódium."

Tridsaťročný pretekár tam v jednej zo zákrut trafil vnútorný múr a zlomil si záves. "Túto chybu si ani on sám neodpustí. Ale inak je veľmi dobrý. Auto dostane v kvalifikácii vždy dosť vysoko. Z hľadiska jedného kvalifikačného kola je perfekcionista," dodal Marc Surer.

Situácii tohto pretekára sa čuduje aj ďalší bývalý jazdec Martin Brundle. "Je to záhada," skonštatoval vo svojom príspevku pre Sky Sports F1. "Má obrovské množstvo talentu a rýchlosti, ktoré však akosi nikdy nedokázal pretaviť do výsledkov, aké si zaslúži. Nuž a teraz mu pomaly dochádza čas. Nico potrebuje veľmi silný rok 2018."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk