F1.sk F1.sk

Marchionne: Hrozba Ferrari je vážna
zdroj: TASR/AP

Marchionne: Hrozba Ferrari je vážna

Sobotňajšieho predstavenia spolupráce Alfy Romeo a tímu Sauber sa zúčastnil aj prezident Ferrari Sergio Marchionne. Ten dostal pri tejto príležitosti otázku, ako vážne myslí svoje hrozby odchodom zo športu, keď svoju prítomnosť prostredníctvom druhej značky ešte posilňuje.

Scuderia je jediný tím histórie, ktorý v F1 pôsobil už od jej začiatkov v roku 1950. Má najväčšie množstvo fanúšikov a značka je pre šport mimoriadne dôležitá. Nuž a vďaka tejto dôležitosti a sile si Ferrari chce vybojovať viacero výhod.

"Dialóg sa začal a bude pokračovať," povedal Marchionne na margo publikovaných hrozieb. "Na to, aby sme našli riešenie, ktoré je pre Ferrari prínosom, máme čas do roku 2020."

"Hrozba týkajúca sa toho, že Ferrari opustí Formulu 1, je vážna. Táto dohoda so Sauberom vyprší v rokoch 2020/2021, teda presne vtedy, keď môže Ferrari odísť. Musíme nájsť riešenie, ktoré je dobré pre šport, ale musíme jasne pomenovať aj veci, na ktoré nemôžeme pristúpiť," odkázal Sergio Marchionne.

Ferrari je vďaka aktuálne platným zmluvám zaviazané zotrvať v športe do roku 2020. Do tohto obdobia teda bude požívať aj značné finančné výhody. Liberty Media by to potom rada zmenila a nastavila spravodlivejšie delenie "prize money".

Šéf Red Bullu Christian Horner však týmto vyhrážkam príliš neverí. "Neviem si predstaviť, že Marchionne by značku Alfa Romeo priniesol do Formuly 1 len na tri roky," poznamenal. "Návrat Alfy z môjho pohľadu znamená, že Formula 1 funguje."

"A čo sa týka Ferrari: Formula 1 potrebuje Ferrari a Ferrari potrebuje Formulu 1. Toto spojenie má zmysel. My tu Ferrari ako súpera chceme. Je to jedna z najväčších značiek sveta a veľmi silný rival," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk