F1.sk F1.sk

Získa Alonso trojkorunku už tento rok? Nemám žiaden deadline, hovorí
zdroj: Twitter/McLaren

Získa Alonso trojkorunku už tento rok? Nemám žiaden deadline, hovorí

Fernanda Alonsa čaká skutočne rušný rok. Okrem jeho záväzkov vo Formule 1 sa chce zúčastniť aj pretekoch 24 hodín Le Mans a Indy 500. To však nie je všetko - Španiel prezradil, že by veľmi rád súťažil každý víkend a preto by sa mohol objaviť vo viacerých pretekoch seriálu WEC.

To sa však už prestáva páčiť jeho zamestnávateľom v McLarene, ktorí neveria, že by niekto mohol taký nabitý program zvládnuť. Je teda pravdepodobné, že dostane zelenú len na 24 hodín Le Mans a Indy 500.

Svoje sily však nepreceňuje a preto si nedáva žiaden termín, do kedy by mal tieto preteky vyhrať. "Nemám žiaden rozvrh. Želám si len, že jedného dňa uspejem, tento cieľ som si už stanovil."

Na trojkorunku by dosiahnuť chcel, no musí to zapadnúť medzi všetky jeho povinnosti. "Viem, aké sú tieto preteky komplexné," hovorí o Indy 500 a Le Mans Fernando Alonso. "Získať titul vo Formule 1 je obrovská úloha, ale vyhrať preteky v Le Mans nie je o nič jednoduchšie."

"Máte tímových kolegov a potrebujete rýchle a spoľahlivé auto," pokračuje Alonso veriac, že Toyota mu taký monopost poskytne. "V Indy 500 to bolo rovnaké ako tento rok," spomína na svoje vystúpenie, ktoré sa skončilo podobne ako mnohé jeho preteky v F1 - nezvládla to pohonná jednotka Hondy.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk