F1.sk F1.sk

Horner: Zúfalo potrebujeme, aby sa výkony motorov vyrovnali
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Horner: Zúfalo potrebujeme, aby sa výkony motorov vyrovnali

Red Bull na začiatku sezóny trápili problémy s veterným tunelom, ktorými stratil až dva mesiace vývoja. Adrian Newey preto musel ťahať nadčasy a v posledných podujatiach sa rakúsky tím svojim konkurentom aspoň aerodynamicky vyrovnal.

Kameňom úrazu však zostáva výkon pohonnej jednotky. Situácia bola o to horšia, že motory Renaultu nepatrili k najtrvácnejším. Stajňa musela aj v Brazílii jazdiť v šetrnejšom režime, ak v Abú Zabí nechcela dostať trest.

"Spoľahlivosť bude budúci rok kľúčová, no dôležité bude aj udržať rýchlosť vývoja šasi, ktorú sme dosiahli v druhej polovici ročníka," povedal po víkende Christian Horner. "A zúfalo potrebujeme, aby sa motor dotiahol našim súperom."

Šéf Red Bullu dáva do pozornosti rýchlosť Mercedesov v posledných pretekoch sezóny: "Brazília je náročným okruhom na výkon a v Abú Zabí sme dokonca videli, že Mercedes odjazdil svoje vlastné preteky. Ak by sme sa pozreli na ich vysielačkovú komunikáciu, tak na prostrednom sektore zreteľne vidíme, kedy vytočili svoje motory. Šli až o pol sekundy rýchlejšie alebo pomalšie v závislosti od toho, ktorý motorový režim zvolili."

"Klobúk dolu. V tejto oblasti odvádzajú vynikajúcu prácu - motorový výkon sa aj naďalej stará o najväčší rozdiel medzi tímami," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk