F1.sk F1.sk

Minardi hodnotí VC Abú Zabí: Ferrari by sa malo zamyslieť
zdroj: Pirelli Motorsport

Minardi hodnotí VC Abú Zabí: Ferrari by sa malo zamyslieť

Gian Carlo Minardi, zakladateľ rovnomenného tímu Formuly 1, si posvietil nielen na uplynulý ročník, ale aj na to, čo nás ešte len čaká.

Najprv však zhodnotil podujatie v Abú Zabí. Tak ako aj fanúšikov, ani Minardiho príliš nenadchlo: "Máme za sebou veľkú cenu, ktorá rozhodne nepatrila medzi tie dramatické - okrem súboja dvoch bývalých tímových kolegov na nižších pozíciách štartového poľa."

"Mercedesu sa víťazstvom Valtteriho Bottasa podarilo zavŕšiť ďalšiu vzrušujúcu sezónu. Na tretieho Sebastiana Vettela vybudovali dvadsaťsekundový náskok, čo sa rovná zisku 0,35 sekundy na jedno kolo - v prípade Kimiho Räikkönena šlo až o 0,8 sekundy na kolo. Zaujímalo by ma, čo spôsobilo kolísanie Vettelových časov," zamyslel sa 70-ročný Talian.

Scuderia by mala spozornieť: "Tieto čísla by mali Ferrari prinútiť zamyslieť sa hneď nad dvomi vecami: nad technickými a mechanickými záležitosťami, ale aj nad jazdeckým zložením. Zimná prestávka bude intenzívna, horúca a poriadne krátka - do predsezónnych testov majú tímy k dispozícii len dvadsať týždňov."

"Veľa práce čaká aj Red Bull, ktorý do Februára musí stiahnuť stratu 40 sekúnd, ktorá delila Verstappena od najlepšieho Fína. Avšak pre všetky tímy to budú mesiace intenzívnej práce. Zvýši sa nám počet podujatí, zníži počet pohonných jednotiek," dopisuje svoj stĺpček Minardi, ktorému zmýšľanie niektorých tímov nedáva zmysel: "Teraz to väčšina šéfov tímov kritizuje, no boli to oni, kto to schválil. Zaujíma ma, nad čím premýšľali, keď preberali tieto opatrenia? Iba Mercedes je schopný sa do budúcnosti pozerať s pokojom."

Najnovšie z kategórie: Gian Carlo Minardi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk