F1.sk F1.sk

Hamilton vymenoval štyroch najlepších jazdcov na scéne
zdroj: TASR/AP

Hamilton vymenoval štyroch najlepších jazdcov na scéne

Lewis Hamilton by mal s Mercedesom čoskoro predĺžiť zmluvu a ak sa zaviaže ostať do konca roku 2020, tak v tom období bude mať 35 rokov. To znamená, že ešte aj po troch ďalších majstrovských bojoch bude mať o rok menej, ako má teraz Fernando Alonso, takže ho čaká ešte veľa šancí.

"Fernando je najnáročnejší súper, musíte ho mimoriadne rešpektovať a so svojimi kartami hrať správne," skonštatoval Hamilton v rozhovore pre Motorsport Magazine s dodatkom, že jeho pretekárska sila je neuveriteľne vysoká.

"Aj Maxova pretekárska sila je úchvatná - predvádza parádne veci a ešte výrazne povyrastie," pokračoval Hamilton. "Medzi štyroch najsilnejších jazdcov na scéne by som zaradil mňa, Fernanda, Sebastiana a Maxa. Skutočne dúfam, že v budúcom roku budeme všetci v boji."

Angličan ďalej zdôraznil, že všetci títo štyria pretekári sú iní a "majú iné vlastnosti" a ak sa všetci zapoja do boja, bude to niečo neskutočné a mimoriadne ťažké: "Ešte aj ja by som zaplatil za to, aby som si to pozrel!"

Hamilton okrem toho hovoril aj o nových autách. "Priniesli presne to, čo som očakával - pretekársky šport je horší. Avšak z hľadiska jazdenia je to veľký krok správnym smerom a je to väčšia zábava," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk