F1.sk F1.sk

Ako sa predviedol Kubica? Máme reakciu Williamsu...
zdroj: Mikołaj Sokół‏/Twitter

Ako sa predviedol Kubica? Máme reakciu Williamsu...

Robert Kubica má za sebou testy s tímom Williams. Z hľadiska dosiahnutých časov bol s výkonom 1:39,485s rýchlejší ako jeho kolegovia Lance Stroll (1:39,580s) i Sergej Sirotkin (1:39,947s), ibaže tento ukazovateľ nám v zásade nič nepovie.

Na prvý pohľad síce vyznieva v prospech Poliaka, no na druhý už vôbec nie: Kubica mal pri svojom najlepšom kole obuté hypersofty a Sirotkin o tri stupne tvrdšie softy, pričom už len medzi hypersoftami a ultrasoftami mal byť približne sekundový rozdiel! Rusov výkon je teda omnoho kvalitnejší.

Stroll a Kubica navyše mali možnosť jazdiť večer, keď bolo chladnejšie a okruh bol rýchlejší. Sirotkin naopak jazdil len v horúcej časti dňa. Ako pozorovatelia na rozdiel od tímu nevieme, kto mal aké množstvo paliva a čo bolo prioritou jeho testov, takže porovnanie výkonov je z pohľadu outsidera de facto nemožné.

Všetky informácie sa skrývajú vnútri tímu a nám ostáva len čakať, ako sa kompetentní zo stajne rozhodnú. "O rýchlosti nebudem hovoriť," zareagoval technický šéf Williamsu Paddy Lowe po skončení jázd. "Je to komplikovaná téma. Je mi jasné, že odo mňa v tomto smere chcete odpovede, ale nie je to záležitosť, o ktorej budeme hovoriť."

"Je to veľmi komplikovaná téma - výkon a rýchlosť... Čítanie z výsledkovej listiny je dosť zavádzajúce. Nebudem o tom hovoriť. A navyše sme to ešte ani my sami neanalyzovali," zdôraznil Angličan.

Lowe vzápätí potvrdil, že po fyzickej stránke Kubica nemal žiadne problémy. "Robert už v Silverstone a v Maďarsku jazdil s autom z roku 2014, takže máme množstvo dobrých informácií a odviedol fantastickú prácu. Je to veľmi, veľmi profesionálny chlapík, má množstvo vedomostí, je veľmi skúsený. Toto všetko bolo počas posudzovania veľkým benefitom."

"Roberta sme ešte chceli vidieť, keďže nejazdil so súčasným autom a súčasnými pneumatikami. Pochopiteľne bolo zaujímavé pozorovať, ako mu to pôjde," pokračoval Paddy Lowe. "Nevyskytli sa žiadne problémy. Bol absolútne v pohode. Jazdil dobre, na nič sa nesťažoval, žiadne problémy. Všetko prebehlo dobre."

Teraz je to všetko o čakaní na rozhodnutie kompetentných v Grove, ktorí sa však podľa vlastných slov nikam neponáhľajú. A vraj to nie je len o jazdcoch, ktorí sa predstavili počas testov na okruhu Yas Marina.

"Rozhodneme sa vtedy, keď budeme pripravení. Keď budeme mať všetky informácie a budeme pripravení oznámiť ich. Na testy sme priniesli niektorých jazdcov, ale to vôbec neznamená, že ich zvažujeme ohľadom budúcoročného pretekárskeho miesta."

"Toto boli testy pneumatík, ktoré nám dali príležitosť pozrieť sa na dvoch rôznych jazdcov a Lancovi súčasne umožniť preveriť si nové pneumatiky. Taký bol účel týchto jázd. Pochopiteľne, že o pilotoch nám to dalo viac informácií, ale netreba to vnímať ako definitívny záber jazdcov, z ktorých si vyberieme pretekára," dodal Paddy Lowe.

Najnovšie z kategórie: Paddy Lowe

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk