F1.sk F1.sk

Sauber potvrdil dohodu s Alfou Romeo, stajňa mení názov
zdroj: Alfa Romeo

Sauber potvrdil dohodu s Alfou Romeo, stajňa mení názov

Tím Sauber v stredu predpoludním potvrdil dohodnutie viacročnej "technickej a komerčnej spolupráce" so spoločnosťou Alfa Romeo. Taliansky výrobca automobilov, ktorý je súčasťou skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA), bude od roku 2018 titulným sponzorom Sauberu. Značka sa tak do Formuly 1 vráti po vyše tridsiatich rokoch!

Tlačové stanovisko hovorí o tom, že Alfa Romeo a Sauber F1 Team rozbiehajú "strategickú, komerčnú a technologickú spoluprácu", budú si vymieňať inžinierske i technické vedomosti a spoločne hľadať oblasti, v ktorých by si mohli navzájom pomáhať. Oficiálny názov tímu bude od roku 2018 "Alfa Romeo Sauber F1 Team" a na budúcoročnom monoposte sa bude nachádzať logo Alfa Romeo.

"Táto dohoda s tímom Sauber F1 je značným krokom spojeným s pretváraním značky Alfa Romeo, ktorá sa do Formuly 1 vráti po viac ako tridsaťročnej absencii," povedal výkonný riaditeľ FCA Sergio Marchionne. "Preslávená značka, ktorá pomáhala tvoriť históriu tohto športu, Alfa Romeo, sa pridá k ďalším veľkým výrobcom automobilov, ktorí už sú v F1 zapojení."

Marchionne zdôraznil, že obe strany si navzájom budú pomáhať zdieľaním technologického a strategického know-how. Na strane Alfy Romeo sú podľa neho zdatní inžinieri a technici, ktorí už "svoje schopnosti demonštrovali pri novo predstavených modeloch Giulia a Stelvio". 

Nuž a v neposlednom rade je podľa Marchionneho dôležitá aj nasledujúca vec: "Fanúšikovia Alfy Romeo budú mať opäť príležitosť podporovať výrobcu automobilov, ktorý je odhodlaný začať písať novú vzrušujúcu kapitolu vo svojej unikátnej a legendárnej športovej histórii."

Potešenie neskrýval ani zástupca majiteľov Sauberu Pascal Picci. "Úzka spolupráca s výrobcom automobilov ponúka skupine Sauber skvelú príležitosť na ďalší rozvoj svojej technológie a inžinierskych projektov," uviedol Picci. "Veríme, že spoločne môžeme tímu Alfa Romeo Sauber F1 priniesť veľký úspech. Tešíme sa na dlhú a úspešnú spoluprácu."

Alfa Romeo pôsobila v F1 v rokoch 1950 až 1988 v pozícii konštruktéra, resp. v pozícii dodávateľa motorov. V prvých dvoch sezónach existencie tohto športu získala Alfa majstrovské tituly s legendárnymi pretekármi ako Nino Farina a Juan Manuel Fangio. V rokoch 1961 až 1979 bola Alfa Romeo "len" dodávateľom motorov, aby sa následne vrátila aj v pozícii konštruktéra. Tím Alfy zanikol po absolvovaní sezóny 1985.

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk