F1.sk F1.sk

Sauber vraj ešte dnes potvrdí Leclerca a Alfu Romeo
zdroj: TASR/AP

Sauber vraj ešte dnes potvrdí Leclerca a Alfu Romeo

Sauber by mal v stredu predstaviť svoj tím pre rok 2018. Vyzerá to tak, že Pascala Wehrleina nahradí šampión F2 Charles Leclerc, pričom na druhej pozícii sa pravdepodobne nič nezmení: udržať by si ju mal Marcus Ericsson. Celkom isté to však ešte nie je.

Leclerc prežil ťažké obdobie a po smrti kamaráta Julesa Bianchiho prišiel v lete minulého roka aj o otca Herva. "Veľmi ma to posilnilo," skonštatoval v rozhovore pre Blick. "Bolo to ťažké obdobie a už Julesova strata bola veľmi ťažká. Otcova potom extrémne ťažká. Myslím si, že hlavne psychicky som preto silnejší a motoršport vnímam inak."

Dlhoročný formulový novinár Roger Benoit v tejto súvislosti prezradil, že Sauber už má pripravené tlačové stanovisko. Čaká sa len na jedinú vec: v aktuálnom znení ho ešte musí odobriť prezident Ferrari Sergio Marchionne. A prečo? Nuž preto, lebo novým partnerom Sauberu bude značka Alfa Romeo!

Tím so sídlom v Hinwile bude odoberať pohonné jednotky Ferrari, ktoré však budú označené ako Alfa Romeo. Niečo také sa sem-tam stáva a tento tím kedysi motory Ferrari označoval ako Petronas, pričom Red Bull svoje agregáty Renault dnes označuje ako Tag Heuer. Nebude to teda prevratný a neslýchaný krok.

O tom, či bude kolegom Leclerca Ericsson, švajčiarsky žurnalista nič nehovorí. Ostatné zdroje to však považujú za samozrejmosť.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk