F1.sk F1.sk

Sainz: Raz do roka sa môže stať aj takáto chyba (VIDEO)
zdroj: FIA

Sainz: Raz do roka sa môže stať aj takáto chyba (VIDEO)

Renault potreboval v Abú Zabí nutne bodovať, aby mohol zaútočiť na Toro Rosso a vybojovať konečné šieste miesto. Zastávky v boxoch však neboli ideálne a priniesli problémy obom jazdcom. Carlosovi Sainzovi dokonca terminálne, pretože jeho ľavé predné koleso nebolo dobre uchytené.

Mechanici sa ponáhľali natoľko, že chlapík s pištoľou ešte so svojou prácou nebol hotový, no už prišiel súhlas na prepustenie z boxov. Sainz sledoval len tento signál, takže sa pohol; okamžite však bolo vidieť, že to nie je v poriadku a už na vstupe do tunela takmer havaroval.

"Keď som zabrzdil, tak som si všimol, že koleso mi schádza dole," opisoval situáciu Sainz v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Potom som bol zvedavý, či sa mi podarí vrátiť, ale okamžite som si všimol, že to bolo príliš nebezpečné."

Komisári takéto situácie automaticky trestajú a tímu Renault udelili za nebezpečné prepustenie jazdca z boxov pokutu vo výške 5 000 eur. Tá stajňu napokon nemusí príliš mrzieť, pretože vďaka šiestemu miestu Nica Hülkenberga a ôsmim bodom pribudne do kasy približne 6,5 milióna dolárov.

"Nebol to pekný koniec, ale až do nášho vypadnutia prebiehali preteky mimoriadne dobre," hovoril ďalej Španiel, ktorý podľa vlastných slov mal na dosiahnutie dobrého výsledku. "S ultrasoftami sme mali mimoriadne dobré tempo..."

Sainz štartoval z dvanástej pozície a jazdil na pomerne nízkych priečkach. Doplácal na to, že uviazol za Fernandom Alonsom a Felipem Massom, no keď tí zašli do boxov, začal ukazovať rýchle kolá. "Toto naše tempo ma prekvapilo," skonštatoval Sainz, ktorý bol o takmer sekundu rýchlejší ako Esteban Ocon.

Francúz prišiel do cieľa na ôsmom mieste a Sainz tak mohol skončiť deviaty, prípadne na neho ešte aj zaútočiť. "Som veľmi hrdý, ale bohužiaľ, raz do roka sa môže stať aj takáto chyba. Nič s tým nenarobíme a nikomu to nevyčítam," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk