F1.sk F1.sk

Symondsa mrzí odchod Massu: Ešte nikdy som nezažil také reakcie
zdroj: Williams F1

Symondsa mrzí odchod Massu: Ešte nikdy som nezažil také reakcie

Felipe Massa absolvuje počas tohto víkendu s veľkou pravdepodobnosťou svoje posledné preteky. Vo Williamse už pre neho nie je miesto a keďže sa nič neponúklo v žiadnom inom tíme, musí odísť. Patrí však medzi obľúbené persóny a pre mnohých jeho kolegov to nie je jednoduché lúčenie.

"Vždy bolo fajn spolupracovať s Felipem," povedal Pat Symonds, ktorý bol ešte v minulom roku technickým riaditeľom Williamsu, pre Speedweek. "Je to skutočný džentlmen a úžasný človek. V padoku som na odchod jazdca ešte nikdy neregistroval takéto silné reakcie. Aj to ukazuje, aký je obľúbený. Je to rodinne založený človek a Formule 1 bude chýbať."

Chýbať však bude aj zástupca Brazílie, ktorého na scéne nebudeme mať po dlhých rokoch. Vôbec prvýkrát od sezóny 1969 nám bude chýbať stály pilot z tejto krajiny, ktorý by mal pevné pretekárske miesto.

"Je to tak... a nie je to neuveriteľné?" opýtal sa Angličan. "Pred rokmi prichádzali všetci Juhoameričania do Európy, aby tu pokračovali vo svojej kariére. Spravidla absolvovali Formulu Ford a potom Formulu 3, boli to aj Emerson Fittipaldi, Nelson Piquet, Ayrton Senna a každý možný."

"Ale tento skok cez veľkú mláku dokázali spraviť aj vďaka svojim sponzorom. Pýtam sa: Nie je už brazílske hospodárstvo dosť silné na to, aby podporovalo svoje talenty? Som si istý, že tu hovoríme len o sponzorskom probléme. Ich národná pretekárska scéna je rovnako bohatá, ako kedykoľvek predtým. Ide len o to, že dobrí jazdci sa už ďalej nedostanú."

"Všetko je to obrovská škoda, pretože majstrovstvá sveta Formuly 1 potrebujú jazdcov z celého sveta. Ja som tu už poriadne dlho a vždy sme tu mali Brazílčanov. Je neuveriteľné, že táto séria sa končí," poznamenal Pat Symonds.

Najnovšie z kategórie: Felipe Massa

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk