F1.sk F1.sk

Norrisa mrzí neúspech v Makau, o rok sa chce vrátiť
zdroj: Lando Norris/Twitter

Norrisa mrzí neúspech v Makau, o rok sa chce vrátiť

Lando Norris cestoval na víkendovú Veľkú cenu Makau síce na poslednú chvíľu, ale ako jeden z favoritov. Napokon sa mu aj podarilo predviesť jeho jazdecké kvality, ale ako nový šampión F3 tieto legendárne preteky nevyhral. Skončil druhý.

"Chcem sa vrátiť," potvrdil Norris pre Motorsport.com. "A myslím si, že väčšina jazdcov sa chce v budúcom roku vrátiť. Ešte je to ďaleko a budú tu iní pretekári; ťažko povedať, či sa vrátim. Ale chcem tak spraviť."

Angličan sám vie, že prišiel o dobrú príležitosť na víťazstvo, pretože do pretekov vstupoval pred neskorším víťazom Danom Ticktumom. "Do Makau som prišiel vyhrať a istým spôsobom som sa na to nepripravoval tak dobre, ako som mal, prípadne ako som mohol. Musel som sa totiž koncentrovať na iné veci."

V týždni pretekov ešte Norrisa čakali testy pneumatík Pirelli na Interlagose, ktoré však boli napokon z obáv o bezpečnosť účastníkov zrušené. Jemu to však nepomohlo, pretože už dorazil do Sao Paulo. Podľa vlastných slov sa tam len okúpal a rýchlo mieril naprieč zemeguľou do Makau.

"Musel som sa poriadne ponáhľať, aby som stihol prvý tréning a od toho okamihu som vlastne vždy o niečo zaostával. Nechcem sa však vyhovárať. Neexistuje dôvod, pre ktorý som nemohol vyhrať. Podľa mňa sme to všetko nevyskladali do jedného celku tak, ako sme mali alebo mohli. Druhé miesto však podľa mňa nie je zlé," skonštatoval.

"Niektoré tímy sa pneumatikám prispôsobili lepšie a my sme sa v tejto oblasti trochu trápili. Takže možno v budúcom roku... ak sa sem vrátime a budeme mať rovnaké pneumatiky, budeme môcť lepšie zapracovať na výdrži do konca pretekov," uznal Lando Norris.

Najnovšie z kategórie: F3

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk