F1.sk F1.sk

V Mercedese oslavovali titul, Hamilton ostal unesený: Na dnešok nikdy nezabudnem
zdroj: Mercedes

V Mercedese oslavovali titul, Hamilton ostal unesený: Na dnešok nikdy nezabudnem

V sídlach Mercedesu v Brixworthe a následne aj v Brackley prebehli v pondelok majstrovské oslavy. Strieborní sa spoločne potešili zo štvrtého konštruktérskeho titulu v rade a súčasne zo štvrtého titulu Lewisa Hamiltona. Spravili tak ešte pred posledným podujatím ročníka.

Športový riaditeľ Toto Wolff vo svojom príhovore pripomenul, že do tímu prišiel v roku 2012 a od toho okamihu je to čoraz lepšie a lepšie. "Aj naďalej tu vidím mnoho rovnakých tvárí, ako keď som začínal, ale súčasne k nám pribudli noví ľudia, ktorí pomáhali zvyšovať silu tejto skupiny," skonštatoval Rakúšan.

"Máme to šťastie, že disponujeme správnymi zdrojmi, čo nie je vždy samozrejmosť, ale čo je dôležitejšie, máme tých správnych ľudí," pokračoval Wolff. "Máme tím, ktorý dobre spolupracuje a v Brixworthe a v Brackley je v mysliach všetko nastavené na úspech. Nedovolíme si zvoľniť, ale ostávame motivovaní a plní energie. Ja sám si neviem predstaviť prácu s lepším tímom ľudí. Rád by som sa vám všetkým veľmi pekne poďakoval."

"Je to veľmi emotívny deň," prihlásil sa o slovo Lewis Hamilton. "Toto som vážne nečakal a všetkým vám ďakujem za vrúcne prijatie. Na dnešok nikdy nezabudnem; prišiel som pred brány továrne a všetkých som vás videl von, ako ma vítate. Som unesený."

Angličan zdôraznil, že všetkých ľudí zo svojho tímu mimoriadne rešpektuje a veľmi si ich váži. "V športe som už dlho, ale keď vidím pracovnú morálku v Brixworthe a v Brackley, tak ma to fakt inšpiruje. Vždy, keď sem prídem, vidím, že každý pracuje na sto percent a aj to ma nabáda k tomu, aby som odvádzal svoje maximálne výkony. Ďakujem vám za to, že ste mi pomohli dosiahnuť moje ciele. Bez vás by to nešlo. Toto bol najlepší majstrovský rok, pretože sme bojovali s iným tímom a aj preto, lebo sme prešli všetkými problémami a výzvami. O to je to všetko úžasnejšie," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk