F1.sk F1.sk

Williams odmietol správy o tom, že Kubica už podpísal zmluvu
zdroj: TASR/AP

Williams odmietol správy o tom, že Kubica už podpísal zmluvu

V pondelok večer sa sociálnymi sieťami šírilo veľké množstvo zaručených informácií o tom, že Robert Kubica podpísal s Williamsom novú dvojročnú zmluvu pre roky 2018 a 2019. Už dávnejšie o tom informoval francúzsky Canal+, aby sa teraz pridala aj holandská RTL a ďalšie zdroje odvolávajúce sa na blízke okolie pretekára.

Situácia zašla tak ďaleko, že na ňu musel reagovať aj samotný tím a v utorok predpoludním sa na verejnosti objavilo nové stanovisko, podľa ktorého však ešte nič nie je v suchu.

"Aj keď rozhovory s Kubicom pokračujú, ešte nebolo definitívne rozhodnuté o tom, kto nahradí Massu," stojí v texte z tlačovej centrály Williamsu. "Keď budeme mať čo oznámiť, tak vydáme oznámenie, ale na víkend v Abú Zabí nie je nič naplánované."

Kubica, ktorého po novom manažuje Nico Rosberg, by mal po Veľkej cene Abú Zabí na rovnakom okruhu absolvovať testy pneumatík Pirelli, ktorých sa zúčastnia všetky tímy. Možno sa o jeho budúcoročnom nasadení rozhodne až po týchto jazdách.

Okrem neho sa v súvislosti s obsadením voľného kokpitu spomínajú aj mená Paula di Restu, Pascala Wehrleina či Daniila Kvjata.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk