F1.sk F1.sk

Massa: Bezpečnosť nie je hlavný brazílsky problém
zdroj: TASR/AP

Massa: Bezpečnosť nie je hlavný brazílsky problém

Felipe Massa bol smutný z toho, aké meno si Brazília urobila počas tamojšieho súťažného víkendu. Zdá sa, že kriminalita je v niektorých častiach Sao Paula na alarmujúcej úrovni a členovia tímov sa doslova báli presúvať z okruhu do svojich hotelov.

"Ako vieme, mali sme niekoľko bezpečnostných problémov," uviedol Massa vo svojom stĺpčeku pre Motorsport.com. "Dúfam, že do budúcnosti sa všetko vyrieši. Som presvedčený o tom, že prítomnosť F1 v Sao Paulo je dobrá pre celé mesto."

"Ešte nikdy som nepočul žiadneho jazdca povedať 'Nechcem ísť do Brazílie' a skutočne dúfam, že situácia sa vylepší, aby sme si zabezpečili pokračovanie nášho podujatia," pokračoval 36-ročný pretekár. "Ale bohužiaľ sa obávam, že Brazília má väčší problém, ktorý musí vyriešiť: absenciu brazílskeho jazdca v F1."

Massa totiž končí a nemá žiadneho nástupcu. Pretekára z tejto krajiny sme pritom v F1 mali vždy od začiatku 70. rokov a išlo aj o také osobnosti ako Emerson Fittipaldi, Nelson Piquet či Ayrton Senna.

"Fakt dúfam, že naša krajina bude na štartovom rošte F1 chýbať len krátko. Nebude však jednoduché nájsť jazdcov takého kalibru, akých sme mali počas posledných štyridsiatich rokov," dodal Felipe Massa.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk