F1.sk F1.sk

Fittipaldi vyzdvihol Hamiltona, zaradil ho medzi velikánov histórie
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Fittipaldi vyzdvihol Hamiltona, zaradil ho medzi velikánov histórie

Dvojnásobný majster sveta Formuly 1 Emerson Fittipaldi vyzdvihol schopnosti staronového šampióna Lewisa Hamiltona, ktorý nedávno vybojoval už svoj štvrtý majstrovský titul. Myslí si, že Angličan by bol hviezdou aj v 70. rokoch minulého storočia.

"Lewisa mám rád," povedal majster sveta z rokov 1972 a 1974 pre Motorsport.com. "Je to jeden z top jazdcov v grand-prix-športe a titul si rozhodne zaslúži. Sledujem ho už od okamihu, ako som ho pred mnohými rokmi videl v F3 v Nemecku. Podľa mňa je to fantastický jazdec. Je mimoriadne talentovaný a má skvelý jazdecký štýl, ktorý sa mi páči. Pri predbiehaní je veľmi agresívny."

"Pre motoršport je dobrý, predvádza úžasnú šou. V pretekárskom športe to potrebujeme. Chýba nám akcia a on je akčný jazdec! Je fantastickým veľvyslancom Anglicka a je to vôbec prvý britský jazdec, ktorý získal štyri tituly. Navyše má na to, aby zasahoval omnoho väčšie publikum, aké sme kedysi mohli zasiahnuť my. Šport tak môže spraviť omnoho populárnejším," skonštatoval Emerson Fittipaldi.

V rozhovore padla aj otázka týkajúca sa toho, kde by brazílska legenda Hamiltona zaradila v porovnaní s velikánmi jednotlivých ér. "Z môjho pohľadu tvoria top skupinu Juan Manuel Fangio, Jim Clark, Jackie Stewart, pretože je v mojom veku, a Ayrton Senna, s ktorým som bol ako s Brazílčanom kamarát."

"Ak by sme vzali troch alebo štyroch pretekárov, posadili ich do stroja času a napríklad Lewisa by sme vrátili do mojich čias, že by jazdil s mojim McLarenom alebo JPS Lotusom, len ťažko by som ho zdolal. A rovnako aj Jackie Stewart. O tom nepochybujem, patril by medzi špičku. Ale ak by som bol vo veku, keď som bol na vrchole kariéry a jazdil by som s terajším moderným autom, určite by som bol mimoriadne konkurencieschopný," usmial sa Emerson Fittipaldi.

Najnovšie z kategórie: Fittipaldi Emerson

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk