F1.sk F1.sk

Bude ďalším Brazílčanom v F1 Fittipaldi?
zdroj: Vodafone McLaren Mercedes

Bude ďalším Brazílčanom v F1 Fittipaldi?

Felipe Massa opúšťa prostredie F1 a po dlhých rokoch nebudeme mať v hre žiadneho Brazílčana. Krajina, ktorá dala svetu legendy ako Emerson Fittipaldi, Nelson Piquet či Ayrton Senna, akosi prestala produkovať špičkové talenty.

V historických štatistikách F1 nájdeme celkovo 31 pretekárov z tohto juhoamerického štátu a ďalším by teoreticky mohol byť Pietro Fittipaldi; vnuk spomínaného Emersona. Dvadsaťjedenročný jazdec tímu Charouz Racing System, ktorý počas víkendu získal titul v sérii Formula V8 3,5, by rád napredoval do F2 a následne i do F1.

Nie je to však jediná cesta, ktorou by sa mohol uberať, pretože v nedeľu absolvoval nováčikovské testy FIA WEC a sedel v Porsche 919 Hybrid triedy LMP1. Vzhľadom na odchod tejto značky z WEC to však veľa neznamená.

"Existuje možnosť F2," povedal Fittipaldi, ktorého slová cituje Motorsport.com. "A očami poškuľujem aj po F1. Momentálne som koncentrovaný na monoposty. Vyhral som Svetovú sériu, čo znamená, že som sa kvalifikoval na získanie superlicencie. V budúcnosti mi to dosť pomôže."

Brazília pociťuje krízu o to viac, že naposledy sme pretekára z tejto krajiny v športe nemali ešte pred Emersonom Fittipaldim. Stali sa situácie ako v tomto roku v Maďarsku, kde Felipe Massa neštartoval kvôli zdravotným problémom, ale inak je to od úplnej brazílskej absencie už takmer 50 rokov.

"Bohužiaľ nebudeme mať žiadnych brazílskych jazdcov," skonštatoval Pietro Fittipaldi. "Odkedy na začiatku 70. rokov súťažil môj starý otec, vždy bol v hre Brazílčan. Tvrdo pôjdeme za tým, aby sa nám to podarilo. Osobne dúfam, že sa mi nepodarí len dostať do F1, ale že brazílsku vlajku vynesiem na pódium."

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk