F1.sk F1.sk

Keď Verstappen vidí zábery zo svojich víťazstiev, má zimomriavky
zdroj: Red Bull Content Pool

Keď Verstappen vidí zábery zo svojich víťazstiev, má zimomriavky

Max Verstappen pokračuje v dobrých výkonoch a aj keď mu to v Brazílii vynieslo "len" piate miesto, bol spokojný. Monoposty Ferrari a Mercedesu boli na okruhu Interlagos silnejšie a nemal na nich nárok. Keď si však porátame posledných päť súťažných víkendov, tak s 90 bodmi je v nich prvý. Taký Lewis Hamilton nazbieral za rovnaké obdobie 82 bodov, Valtteri Bottas 68, Sebastian Vettel 67, Kimi Räikkönen 55 a Daniel Ricciardo len 38.

"Keď vidím tieto zábery, mám zimomriavky," povedal Verstappen v rozhovore pre Ziggo Sport na margo premietnutých okamihov z jeho víťazstiev v Malajzii a v Mexiku. "Boli to nádherné okamihy... a hlavne prvé tohtoročné víťazstvo v Malajzii."

"Predtým som absolvoval množstvo pretekov, v ktorých som vyšiel naprázdno a domov som vždy odchádzal sklamaný. Človek sa potom dá dokopy, ale zažije ďalší úder. Nie je to nič príjemné. Avšak keď som po víťazstvách videl tvár mojej sestry či môjho otca, bolo to niečo výnimočné."

"Pochopiteľne, že z víťazstiev som sa neuveriteľne tešil, ale rýchlo na ne treba zabudnúť," zdôraznil Holanďan. "Vždy je potrebné čo najskôr začať myslieť na ďalšie preteky. Nie som človek, ktorý sa dlho zaoberá minulosťou. Vždy ste totiž len natoľko dobrý, aké dobré boli vaše posledné preteky."

Verstappen ďalej priznal, že jeho auto sa v poslednej dobe správa skvelo. Aj preto bol v Mexiku rýchly aj vtedy, keď ho jeho tím žiadal o spomalenie. "Všetko je v akejsi harmónii a také ľahké. Nechcem jazdiť pomalšie, pretože práve vtedy sa môžu dostaviť chyby. Náš výkon sme postupne stáčali a stáčali, ale časy ostali rovnaké. Našiel som totiž parádny rytmus. Auto bolo okrem toho čoraz ľahšie, keďže som mal menej a menej paliva. Nuž a pneumatiky sa tam neopotrebovávali natoľko, ako na iných okruhoch."

V interview sa hovorilo aj o možnom návrate Formuly 1 do Holandska, konkrétne na okruh v Zandvoorte. "Som presvedčený o tom, že to môžeme zvládnuť," povedal Verstappen. "Treba však spraviť veľa vecí, musíme zapracovať na infraštruktúre, boxoch, príjazdových cestách. Treba nájsť riešenia. Nuž a sedieť musí aj financovanie."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk