F1.sk F1.sk

Schumiho monopost z roku 2001 bol predaný za rekordnú sumu
zdroj: Ferrari

Schumiho monopost z roku 2001 bol predaný za rekordnú sumu

V aukčnej sieni Sotheby's v New Yorku bolo na predaj Ferrari F2001, s ktorým získal Michael Schumacher v roku 2001 svoj štvrtý majstrovský titul.

Renomovaná spoločnosť, ktorá bola založená ešte v roku 1744 v Londýne, vykáže ročný obrat na úrovni okolo 850 miliónov dolárov, a teraz k ním pribudlo aj niekoľko "formulových" miliónov.

V noci zo štvrtka na piatok bolo predané aj spomínané Ferrari, konkrétne šasi 211, s ktorým Schumi triumfoval napríklad v Monaku či Maďarsku. Odborníci očakávali, že predajná cena dosiahne okolo 3,5 milióna eur, ale napokon z toho bolo 6,35 miliónov, resp. 7,504 milióna dolárov.

Ide pritom o nový formulový rekord, pretože ešte žiadny monopost nebol predaný za takúto cenu. Spoločnosť Sotheby's potvrdila, že časť z výťažku poputuje na Schumacherovu nadáciu Keep Fighting.

"Pre nás bolo veľkým potešením môcť ponúknuť toto auto v roku, keď Ferrari oslavuje svoju sedemdesiatku," povedal prezident Sotheby's Kenneth Ahn. "Ferrari F2001 je jedno z najdôležitejších a najcennejších moderných áut histórie F1."

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk