F1.sk F1.sk

Zaujímavý Norrisov príbeh: V Brazílii sa bol okúpať...
zdroj: Lando Norris/Twitter

Zaujímavý Norrisov príbeh: V Brazílii sa bol okúpať...

Vyrastajúca formulová hviezda Lando Norris sa mal počas tohto týždňa zúčastniť testov pneumatík Pirelli na okruhu Interlagos. Presunul sa do Brazílie a v tom okamihu sa dozvedel, že kvôli bezpečnostným problémom sa jazdy neuskutočnia.

Nový šampión európskej F3 sa teda ponáhľal na lietadlo a mieril do Makau, kde sa počas tohto víkendu konajú slávne preteky F3. Čakalo ho 20 000 kilometrov, ale vďaka zrušeniu testov stihol už štvrtkový prípravný program. Malo to teda aj malú výhodu.

"V Brazílii som práve prišiel do hotela a dal som si fajn kúpeľ," prezradil Norris pre Autosport. "Čítal som si manuál, vďaka ktorému som spoznával všetky tlačidlá na volante McLarenu - chvíľu trvá, kým si na to všetko zvyknete."

"Nuž a v tom som obdržal telefonát a informáciu o zrušení testov, čo bolo istým spôsobom pochopiteľné. Nebolo by práve najbezpečnejšie jazdiť tam a z hľadiska bezpečnosti bolo rozumné spraviť to takto. Tak som sa vrátil do vane a všetko vybavil tak, aby som sem stihol prísť už na tréning."

"Dá sa teda povedať, že do Brazílie som sa šiel okúpať! Keď sa ktokoľvek opýta, aký je môj najlepší cestovateľský zážitok, tak to bude tento kúpeľ v Brazílii. Dobrý príbeh," smial sa Lando Norris.

Cesta však osemnásťročnému chlapcovi dala poriadne zabrať: "Z Brazílie som išiel do Paríža, potom z Paríža do Šanghaja a zo Šanghaja do Makau. Mám veľmi dobrý plánik na boj s časovými posunmi a plán spania v správny čas, no psychicky je takéto cestovanie aj tak náročné."

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk