F1.sk F1.sk

Podľa prieskumu bol najlepším pilotom Ferrari Michael Schumacher. Ako dopadli súčasní piloti?
zdroj: Scuderia Ferrari

Podľa prieskumu bol najlepším pilotom Ferrari Michael Schumacher. Ako dopadli súčasní piloti?

Podľa diváckeho hlasovania, ktoré zorganizoval magazín F1 Racing, bol najlepším pilotom talianskej Scuderie Michael Schumacher. Na striebornej a bronzovej priečke skončili Kimi Räikkönen a Gilles Villeneuve.

Ferrari oslavuje 70. narodeniny a ku tejto príležitosti sa magazín rozhodol požiadať svojich čitateľov, aby pilotov Scuderie ohodnotili. Do hlasovania bolo zaradených 38 pilotov, z ktorých každý od roku 1950 vyhral aspoň jednu veľkú cenu. Výsledky sme sa dozvedeli tento mesiac v najnovšom čísle magazínu.

Do hlasovania sa zapojili tisícky fanúšikov. Len málokoho prekvapí, že s viac ako 50% hlasov rozobral konkurenciu sedemnásobný majster sveta, Michael Schumacher. Zo súčasných pilotov sa do prvej desiatky dostali aj Fernando Alonso a Sebastian Vettel. Felipemu Massovi sa ušla len dvanásta pozícia.

"Myslíme si, že ku tejto príležitosti bolo vhodné si pripomenúť aj tých najväčších pilotov, ktorí pretekali so vzpínajúcim sa koňom na svojich monopostoch," povedal zástupca šéfredaktora F1 Racing, James Roberts. "Tento prieskum je jedným z kľúčových článkov, ktoré oslavujú 70 rokov Ferrari."


Pilot % získaných hlasov
1.
Michael Schumacher
50,1%
2. Kimi Räikkönen
12,4%
3. Gilles Villeneuve
10,3%
4. Juan Manuel Fangio
5,6%
5. Niki Lauda
5,4%
6. Fernando Alonso
5,3%
7. Nigel Mansell
1,6%
8. Alain Prost
1,4%
9. Alberto Ascari
1,4%
10. Sebastian Vettel
1,3%

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk