F1.sk F1.sk

V Melbourne chceli zmenu oblasti zákrut 11/12, napokon z toho nič nebude
zdroj: Pirelli

V Melbourne chceli zmenu oblasti zákrut 11/12, napokon z toho nič nebude

Spoločnosť Australian Grand Prix Corporation (AGPC) uvažovala nad zmenou výzoru okruhu v Melbourne. Konkrétne sa hovorilo o tom, že rýchly komplex jedenástej a dvanástej zákruty nahradí stop/go zákruta, čo by pomohlo vytvoriť príležitosť na predbiehanie. Autosport však informuje o tom, že šéfovia Veľkej ceny Austrálie to napokon odmietli.

Plán hovoril o tom, že spätná rovinka by takto bola dlhšia a rýchlejšia, pričom na jej konci by nasledovala tvrdá brzdná zóna a pomalá ľavotočivá zákruta. Keďže je tam aj DRS-zóna, hovorilo sa o tom, že by to mohlo vytvoriť zaujímavú príležitosť na predbiehanie. Napokon však návrh neprešiel a z krátkodobého hľadiska by sa nemalo nič meniť.

AGPC vykonala prieskum celej situácie, no napokon sa ukázalo, že by to prinieslo len veľmi málo výhod. Prebehli aj diskusie s manažmentom F1 (FOM) a strany sa zhodli na tom, že všetko ostane po starom. Dodajme, že súčasný výzor okruhu je využívaný od roku 1996.

"Podobne, ako pri všetkom, čo v AGPC robíme, preverujeme to zo všetkých uhlov pohľadu," povedal výkonný riaditeľ AGPC Andrew Westacott pre Autosport. "Naším heslom je kontinuálne vylepšovanie, ktoré zahŕňa aj skúmanie možností na zmeny okruhu. Pri preverovaní týchto príležitostí sme to zhodnotili s relevantnými stranami a neukázal sa žiadny prínos."

Jedna zmena by sa však v Austrálii predsa len udiať mala: povrch okruhu má už 22 rokov a v pláne je preasfaltovanie. Zatiaľ nebol stanovený presný termín, kedy sa tak stane, ale podľa ľudí z AGPC to príde "v najbližších rokoch". Nie je to také jednoduché, ako by sa mohlo zdať, pretože tieto cesty sú využívané aj pre bežnú premávku.

Preteky Formuly 1 sa budú v melbournskom Albert Parku konať minimálne do roku 2023. Ročník 2018 sa začne práve na tomto mieste, súťažiť sa bude 25. marca.

Najnovšie z kategórie: Albert Park, Melbourne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk