F1.sk F1.sk

Mercedes tvrdí, že v Brazílii mohol vyhrať tak Bottas, ako aj Hamilton
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Mercedes tvrdí, že v Brazílii mohol vyhrať tak Bottas, ako aj Hamilton

Pretekári Mercedesu obsadili na Veľkej cene Brazílie druhé a štvrté miesto, no za iných okolností to mohlo dopadnúť aj lepšie. Hlavný stratég tímu James Vowles priznal, že sa dalo pomýšľať aj na víťazstvo.

Valtteri Bottas mal k dispozícii dve zaujímavé možnosti, vďaka ktorým mohol triumfovať. 

"Valtteri štartoval z pole position a tak on, ako aj Sebastian Vettel, doplatili na pretočenie kolies: buď príliš šliapli na plyn, alebo stratili grip zadnej časti," vysvetľoval Angličan v publikovanom videu. "Musíte to kontrolovať a dnes má do veľkej miery kontrolu nad štartom práve jazdec. Sebastian to zvládol o niečo lepšie a nosom sa pichol do prvej zákruty."

Druhá možnosť sa Fínovi naskytla počas zastávky v boxoch. "Mohli sme realizovať undercut a ak by bolo všetko zvládnuté perfektne - čo nebolo - tak po boxoch by sa obe autá vrátili na trať bok po boku," skonštatoval Vowles. "Valtteri mal teda dve príležitosti, vďaka ktorým mohol vyhrať."

Bottasovi chýbalo podľa Vowlesa 300 milisekúnd, pričom práve toľko stratil v boxoch. Vettel strávil v pitlane celkovo 22,736 sekundy, jeho súper 23,064. Presne toto napokon rozhodlo o tom, že zamýšľaný undercut nevyšiel.

"Lewis mohol vyhrať aj napriek tomu, že štartoval z boxovej uličky," hovoril ďalej James Vowles. "V pretekoch a z pohľadu toho, ako sa predral nahor, bol výnimočný. Skutočnosť je taká, že sme potrebovali výjazd safety caru - nie však na začiatku, ale v neskoršej fáze pretekov. Vďaka tomu by sa dostal omnoho bližšie k jazdcom pred ním a na rozdiel od nich by mal supersofty. Potom by sme boli svedkami spektakulárneho finišu."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk