F1.sk F1.sk

Verstappen v F1 nechce ďalšie mestské okruhy
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen v F1 nechce ďalšie mestské okruhy

V posledných týždňoch sa často šušká o návrate Veľkej ceny Holandska. Na okruhu Zandvoort sa kedysi pravidelne súťažilo, nuž a dlhšie obdobie bez pretekov by mohlo pomôcť ukončiť aktuálne nadšenie okolo Maxa Verstappena. Ten prebudil obrovské fanúšikovské masy a podujatie by v priebehu najbližších desiatich rokov mohlo mať opodstatnenie.

Vedúci predstavitelia športu by však boli najradšej, ak by sa súťažilo v niektorom meste - v Amsterdame alebo Rotterdame - čo však Verstappenovi príliš nevonia. On je skôr zástancom permanentných okruhov a modernizácia Zandvoortu by nebola nemožná. Už to potvrdila aj aktuálna štúdia.

"Podľa mňa je to realizovateľné," skonštatoval pretekár Red Bullu. "Určite by však boli problémy s výbehovými zónami, infraštruktúrou a boxovou budovou. A aj s príjazdovými cestami, ktoré sú preplnené. Treba nájsť spôsoby, ako to vyriešiť. Nuž a najdôležitejšie je napokon to, koľko by bolo potrebné zaplatiť a kto by to financoval."

V Zandvoorte sa s výnimkou sezóny 1972 súťažilo vždy v rokoch 1958 až 1985, takže toto miesto dýcha pretekárskou históriou. V poslednom tamojšom predstavení triumfoval vtedajší jazdec McLarenu Niki Lauda. V Holandsku okrem toho majú aj okruh Assen, ale Liberty Media by chcela mestskú trať.

"Mestských okruhov tu máme už dosť," vyjadril sa Max Verstappen. "Nedá sa na nich predbiehať a podľa mňa neprinášajú také výzvy ako Spa alebo Suzuka. Mne sa najlepšie jazdí na skutočnom okruhu, počas kvalifikácie na ňom vieme poriadne dupnúť na plyn. Na mestskej trati naopak musíme byť vždy akosi opatrní."

Najnovšie z kategórie: Holandsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk