F1.sk F1.sk

Massa: Ferrari je niečo ako náboženstvo
zdroj: Williams F1

Massa: Ferrari je niečo ako náboženstvo

Felipe Massa začal svoju pretekársku kariéru v rokoch 2002, 2004 a 2005 v tíme Sauber, od sezóny 2006 pôsobil vo Ferrari a od roku 2014 vo Williamse. Pôsobenie v kráľovskej motoristickej triede definitívne uzavrie už na budúci víkend v Abú Zabí.

Najdlhšie bol vo Ferrari (139 veľkých cien) a viac pretekov vo farbách tímu so sídlom v Maranelle odjazdil len Michael Schumacher (180).

"Ferrari je ako náboženstvo," cituje Massove slová s odvolaním sa na televíziu Sky nemecká stránka Motorsport-Total.com. "Keď je človek toho súčasťou, tak sa mu dostane enormnej mediálnej pozornosti. Až je jej takmer priveľa."

Massa si však podľa vlastných slov užil každú sekundu a je hrdý na to, že mohol byť súčasťou červeného mýtu: "Je ťažké opísať, čo znamená jazdiť za Ferrari. Bolo fantastické byť tak dlho ich súčasťou."

Problém bol však v tom, že víťazstvá prišli len v prvých troch rokoch a naposledy sa tak stalo v neslávne známej Brazílii 2008, kde si pretekár na niekoľko sekúnd myslel, že je majstrom sveta. Odvtedy už nikdy nezvíťazil.

Ďalšia rana prišla v auguste 2009 po havárii na Hungaroringu. "Následne som absolvoval všetky možné kontroly, aby lekári preverili, či sa niečo stalo. Z ich pohľadu však bolo všetko v poriadku a aj ja som sa cítil dobre. Ťažko povedať, prečo to tak dopadlo," znela reakcia na to, že od týchto okamihov už nikdy nevyhral.

Raz bol však k tomu veľmi blízko, no prišli slová "Fernando is faster than you"; stalo sa tak na Veľkej cene Nemecka 2010. Massa poslúchol a cieľom prešiel len ako druhý.

Nemohol to ignorovať? "Ak by som nepočúvol, tak by to možno dopadlo ešte horšie. Na trati však musíte rešpektovať svoj tím," hovoril ďalej Felipe Massa. "S Ferrari som však napokon zažil toľko pekných okamihov, že neexistuje nič, čo by som musel ľutovať."

Najnovšie z kategórie: Felipe Massa

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk