F1.sk F1.sk

Villeneuve opäť kritizuje Strolla, vraj by mu pomohol pomalší kolega
zdroj: Williams F1

Villeneuve opäť kritizuje Strolla, vraj by mu pomohol pomalší kolega

Jacques Villeneuve by mal mať azda aj radosť, že v F1 sa začína presadzovať jeho kanadský krajan, no v priebehu prvej sezóny pôsobenia Lanca Strolla ho zväčša len kritizuje. Jeho výkony podľa neho nie sú na dostačujúcej úrovni a na F1 reálne nemá.

"Nebolo to práve úchvatné," reagoval Villeneuve v rozhovore pre Motorsport-Total.com na Strollove šestnáste miesto z VC Brazílie. "Jeho tímový kolega mu takmer dal kolo... Potom dostal defekt, takže aspoň má výhovorku."

Stroll doplatil na poruchu prevodovky, ktorú mal v treťom voľnom tréningu a postarala sa i o poškodenie motora. Následne musel nasadiť starší agregát, s ktorým už nevedel využívať silnejšie motorové módy.

Existuje však aj iný pohľad: po šiestich podujatiach osemnásťročný mladík prehrával s Felipem Massom na body 0:20, ale nedávno to už otočil na 40:36 a aktuálne je to 40:42. To rozhodne nie je zlé. Ale horšie už vyznieva pohľad na kvalifikačné minisúboje, ktorý je 2:16.

"Nemôžete sa pozerať len na body, ale aj na rýchlosť. V tomto smere sa zlepšenie akosi nedostavuje. Počas zimy sa musí niečo stať, pretože v ostatných kategóriách bol lepší. Niečo musí spraviť. Možno mu pomôže nový tímový kolega..."

Tieto slová však nemali vyznieť tak, že Massa mu nepomáhal. Práve naopak, ale v porovnaní s ním bol príliš dobrý. Takže čo by mu v skutočnosti pomohlo? "Pomalší tímový kolega!" usmial sa Jacques Villeneuve. "Určite musí nájsť cestu, ako byť rýchlejším."

Jacques Villeneuve získal s Williamsom v roku 1997 majstrovský titul, ale dnes sa kvôli svojim vyjadreniam centru tejto stajne v padoku vyhýba. Tím mu dal najavo, že v ňom nie je vítaný.

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk