F1.sk F1.sk

F1 o bezpečnostných problémoch: Nie je to naša zodpovednosť
zdroj: Ferrari Media Center

F1 o bezpečnostných problémoch: Nie je to naša zodpovednosť

V priebehu brazílskeho súťažného víkendu sme registrovali veľké množstvo problémov s bezpečnosťou. Nie však na trati, ale mimo nej: išlo o to, že nočný odchod z okruhu bol nebezpečný a doslova na každom kroku hrozili možné prepadnutia.

V piatok boli okradnutí mechanici Mercedesu, ktorí cestovali v mikrobuse, no ohrozené boli aj autá FIA, Williamsu, Sauberu a v nedeľu napokon aj Pirelli. Výrobca pneumatík následne radšej zrušil testy, ktoré mali na okruhu prebiehať v utorok a v stredu.

Z prostredia Liberty Media sme však neregistrovali žiadne vyjadrenie a ani vyslovenie znepokojenia. Až v utorok. "Z minulotýždňových udalostí sme mimoriadne sklamaní," povedal hovorca F1. "A slovo 'sklamaní' v skutočnosti nie je dosť silné."

"Ale nie je to o nás a nie je to naša zodpovednosť. Bezpečnosť na okruhoch je vecou promotéra, ktorý má v tomto smere spolupracovať aj s predstaviteľmi mesta. My máme aj vlastný bezpečnostný tím, ktorý s nami cestuje, a ten sa takisto spája s kompetentnými z miest. Aktívne sa do toho zapájame, ale nemôžeme byť expertmi v každom meste, do ktorého chodíme."

"Určite nechceme, aby sa tieto veci stávali. Do ďalších pretekov máme rok na to, aby sme to vyriešili a boli by sme mimoriadne sklamaní, ak by sa s tým niečo nespravilo. Som si istý tým, že miestni predstavitelia to berú vážne," dodal hovorca Formuly 1.

Veľká cena Brazílie má kontrakt až do roku 2020, ale počas víkendu sa mnohokrát hovorilo o jeho predčasnom ukončení. V tomto smere je určite nutné niečo spraviť a podniknúť kroky smerujúce k náprave.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk