F1.sk F1.sk

Hamilton potvrdil, že v Brazílii jazdil so silnejším motorovým módom
zdroj: TASR/AP

Hamilton potvrdil, že v Brazílii jazdil so silnejším motorovým módom

Lewis Hamilton dostal po brazílskej kvalifikačnej havárii hneď niekoľko nových motorových súčiastok. Okrem nového spaľovacieho motora sa mohol tešiť aj z nového turba a novej jednotky MGU-H; trest za ich nasadenie ho nezaujímal, keďže bez dosiahnutia kvalifikačného času by tak či tak štartoval posledný.

Ako sme vás okamžite informovali, nasadenie motora je v tejto fáze sezóny obrovská výhoda. Súčiastky sú stavané na zvládnutie minimálne piatich kompletných súťažných víkendov (keďže povolené sú len štyri na sezónu, pozn. red.), no Hamilton s nimi potrebuje zvládnuť len brazílske preteky a víkend v Abú Zabí. Tým pádom je jasné, že omnoho častejšie môže využívať silné motorové módy a pokojne aj ten kvalifikačný.

V pretekoch to bolo cítiť a cez súperov prechádzal ako nôž maslom. Až v závere narazil na Kimiho Räikkönena, ktorého už nepredstihol. Všetko si to však podľa vlastných slov poriadne užil a potvrdil, že špeciálne motorové módy mu značne pomáhali.

"Vôbec prvýkrát som mohol motor takto zaťažiť," skonštatoval Hamilton. "Bolo to fajn, pretože zvyčajne ho len manažujeme. Veľmi často som ho stáčal nadol a moji ľudia mi následne hovorili, že ho môžem vytočiť aj viac. Ja som však hovoril, že nie, nie, nie, radšej budem mať slabší výkon."

Štvornásobný majster sveta následne priznal, že je to istý spôsob rešpektu a obáv možných z nepríjemností: "Bojím sa, že to s motorom trochu preženiem a potom mi zhorí tak, ako v minulom roku v Malajzii."

Aj preto je Angličan odporca toho, že v budúcom roku budú mať jazdci na sezónu povolené už len tri spaľovacie motory, tri turbá a tri jednotky MGU-H, pričom z ostatných súčiastok to budú len po dva kusy. Teraz sa však teší na Abú Zabí, kde bude môcť motor opäť poriadne vytočiť.

"V Abú Zabí do toho budem môcť dať opäť všetko a neviem sa toho dočkať. Je to taká nezvyčajná pozícia," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk