F1.sk F1.sk

Renault bol v Brazílii biedny, musel staviť na istotu
zdroj: Twitter/Renault

Renault bol v Brazílii biedny, musel staviť na istotu

Pretekári Renaultu prišli do cieľa Veľkej ceny Brazílie na desiatom a jedenástom mieste, čo teda nebolo bohviečo. Stajňa dlhodobo avizovala útok na piate miesto konštruktérskeho poradia, ktoré je už v nedohľadne, nuž a dobre to nevyzerá ani s bojom o šiestu priečku.

Brazílsky bod Nica Hülkenberga situácii príliš nepomohol, ale šéf tímu Cyril Abiteboul má vysvetlenie. "Vedeli sme, že náš výkon musíme sčasti obetovať v prospech spoľahlivosti," povedal Francúz pre Motorsport-Total.com. "Tieto preteky pre nás teda mali tak trochu nepríjemnú príchuť. Je to trpké, pretože náš potenciál bol omnoho väčši."

So spoľahlivosťou Renaultu je to v posledných týždňoch priam tragické a Hülkenberg vypadol pre technické problémy zo štyroch z posledných šiestich pretekov. Veľa ťažkostí bolo aj v Toro Rosso a v tomto smere sa medzi týmto tímom a Renaultom dokonca rozpútala vojna. 

Abiteboul vzhľadom k brazílskemu podujatiu doplnil: "Museli sme sa postarať o to, aby sa problémy už neopakovali. Preto bolo nutné zvoliť správny kompromis medzi výkonom a spoľahlivosťou. Keď chceme byť v F1 úspešní, potrebujeme obe veci."

Nebolo by však logické v závere ročníka trochu zariskovať a staviť čisto na výkon? "Na jednej strane by sme k posledným pretekom sezóny radi pristúpili agresívne. Keď už človek nejazdí agresívne v nich, tak kedy potom?" reagoval Cyril Abiteboul protiotázkou. "Na druhej strane však vieme, že Haas nám je v poradí veľmi blízko a museli sme staviť na kompromis."

Zdá sa, že Renault momentálne jazdí tak, aby v pretekoch zdolal jazdcov Haasu. Tentoraz to bez väčších problémov vyšlo a stajňa stráca na Renault dva body. Toro Rosso je však o štyri body vpredu, takže žlto-čierni budú v Abú Zabí azda nútení aj zariskovať.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk