F1.sk F1.sk

Häkkinen je rád, že Räikkönen pokračuje, ale: Už nie je najmladší...
zdroj: TASR/AP

Häkkinen je rád, že Räikkönen pokračuje, ale: Už nie je najmladší...

Kimi Räikkönen už niekoľko rokov nepodáva výkony úplne špičkovej úrovne, ale Ferrari s ním napriek tomu predĺžilo zmluvu aj pre budúci rok. Má obrovskú fanúšikovskú základňu a je pomerne nezvyčajnou osobnosťou, takže Formulu 1 ako takú svojou prítomnosťou osviežuje.

V šampionáte je momentálne na piatom mieste a na svojom konte má o sedem bodov menej ako štvrtý Daniel Ricciardo. Trikrát po sebe sa postavil na pódium, čo sa mu naposledy podarilo ešte v roku 2013, a počas víkendu v Brazílii prezentoval odvážny cieľ: v budúcom roku chce bojovať o titul.

Má už 38 rokov, ale podľa jeho krajana Miku Häkkinena to nie je kriticky veľa a ešte sa dá čo-to dosiahnuť. "Už nie je najmladší," prikývol Lietajúci Fín, ktorého slová priniesla stránka Motorsport-Total.com. "Už mu ťahá na štyridsiatku. Keď má potom človek bojovať s osemnásť, devätnásť alebo dvadsaťročnými chlapcami a ráno sa zobudí s niekoľkými boľačkami, tak je to ťažšie."

Napriek týmto "problémom" ešte nemusí patriť do starého železa. "Keď si svoju kariéru užíva a jazdenie ho baví, tak je to skvelé," skonštatoval Mika Häkkinen, podľa ktorého by Iceman nemal počúvať negatívne naladených ľudí: "Nie, netreba vždy počúvať ostatných. Človek by mal hlavne milovať to, čo robí."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk